Zanim kupisz drona z kamerą

Zanim kupisz drona z kamerą

Drony są nowym narzędziem fotograficznym, zarówno w zakresie wideo jak i foto. Pojawiły się w naszym życiu, aby pomóc nam spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Są modele dla każdego, od małych dronów, które pozwalają nam nagrywać z rodziną w przydomowym ogródku, po profesjonalne drony, którymi możemy nakręcić ujęcia do filmu. Co więcej, miniaturyzacja umożliwiła zmieszczenie tych latających tworów do plecaka. Dzięki temu możemy je zabrać ze sobą na następny wyjazd, tworząc spektakularne pamiątki.

Jeśli kusi nas przyjemność pilotowania, możemy przeżyć lot w pierwszej osobie dzięki trybowi FPV. Dzięki niemu możemy w czasie rzeczywistym zobaczyć to, co rejestruje kamera, albo przez ekran telefonu, albo za pomocą okularów wirtualnej rzeczywistości, które izolują nas od rzeczywistości i zanurzają w akcji lotu.

Określ, jakie są Twoje potrzeby i możliwości, a jeśli nie jesteś pewien, zacznij zajęcia w najbardziej rekreacyjny sposób, ucząc się i nabierając biegłości z najprostszymi modelami, a następnie przejdź na kolejny poziom. Aby przejść do modeli profesjonalnych, zaleca się odbycie szkolenia w szkole pilotażu, jak również zapoznanie się z obowiązującymi przepisami.

Jak działają drony z kamerą?

Drony pracują ze śmigłami, co daje im możliwość zawisania w powietrzu. Potrzebują mocy swoich silników, aby wykonać jakikolwiek ruch. Urządzenia te one czymś w rodzaju helikoptera, ale z kilkoma silnikami i śmigłami, które są w stanie wykonywać główne ruchy ─ odchylenie, pochylenie, przechylenie, wysokość ─ i utrzymywać się stabilnie w powietrzu. Gra z różnymi intensywnościami silników, które są niezależne.

Kolejnym istotnym elementem drona jest pilot zdalnego sterowania, który czasami może być zastąpiony przez telefon komórkowy. Mamy też odbiornik, który odbiera komendy na dronie, oraz baterie, które dostarczają energię do silników.

Najważniejsze specyfikacje, których używamy do poznania i porównania dronów, to waga drona, prędkość, jaką jest w stanie osiągnąć, wysokość, zasięg działania, metody sterowania i autonomia. Ten ostatni jest najbardziej krytyczny, ponieważ są to urządzenia, które nie mogą pracować przez wiele minut (zaleca się zakup więcej niż jednej baterii).

Z drugiej strony, bardzo ważne jest przestrzeganie przepisów obowiązujących na terytorium lub w gminie, w której będzie używany, jak również posiadanie niezbędnych kwalifikacji, zezwoleń, ubezpieczeń. Wszystko różni się w zależności od rodzaju drona, a są nawet modele, które wymagają identyfikacji.

Możliwe rodzaje specyfikacji kamery do drona.

Fotografia dronowa nabiera nowego wymiaru. Do drona można przymocować kamerę, aby nagrywać ujęcia z powietrza w sposób, który jest niemożliwy do osiągnięcia przy użyciu innych środków. Istnieje wiele poziomów jakości, od bardzo prostych kamer do profesjonalnych systemów nagrywania z doskonałą stabilizacją.

Rozdzielczość. Prawdopodobnie specyfikacją, która powoduje największe różnice między modelami na rynku, jest rozdzielczość, w jakiej są w stanie nagrywać: najprostsze pozostają w HD, a ich jedynym celem jest oglądanie scen na telefonie lub zachowanie pamięci. Jeśli pójdziemy o krok wyżej, zaczniemy znajdować wiele modeli, które nagrywają w formacie 1080p, w bardzo płynny sposób, jest to już bardzo użyteczna treść, do oglądania na dużych ekranach. Maksymalny poziom nagrywania wideo to format 4K, czyli możliwości kojarzone z najbardziej profesjonalnymi dronami.

Soczewki. Jeśli chodzi o fotografię, typ obiektywów używanych na dronach jest bardzo szerokokątny, zaprojektowany do uchwycenia bardzo szerokiego pola informacji, więc nie skupiają się na definicji, a większość modeli średniej klasy ma około 12 megapikseli.

Przechowywanie danych. Jak przechowywane są dane? Najczęstszym jest posiadanie kart pamięci do przechowywania go w najwyższej jakości, ale niektóre proste gadżety nie mają ich i wysyłają informacje bezpośrednio do telefonu, gdzie są nadawane.

Stabilizacja. Kolejnym dużym postępem w nagrywaniu dronem jest wprowadzenie stabilizatorów, które sprawiają, że ujęcia są niezwykle płynne. Istnieją nawet modele, które mają silniki do zdalnego sterowania, gdzie kamera jest skierowana. Będziemy jednocześnie pilotami i operatorami kamer.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *