699823047 męczy cię połączeniami

699823047

Z pewnością nie raz doświadczyłeś zjawiska spamu telefonicznego. No tak, to częste zjawisko, biorąc pod uwagę to, jak chętnie dzielimy się swoimi danymi w sieci i nie tylko, a także to, jak często odbieramy obce połączenia (czego robić nie powinniśmy, o czym za chwilkę powiemy). Spam telefoniczny powtarza się więc, a my nie bardzo wiemy, jak powinniśmy z nim walczyć. A to dziwne, bo jest dwudziesty pierwszy wiek i możliwości mamy naprawdę dużo, i nie są one wcale skomplikowane!

Po pierwsze dlaczego nie powinniśmy odbierać obcych połączeń i w jaki sposób napędza to spam telefoniczny? Gdy odbieramy nieznane połączenia, automatycznie dajemy feedback wybierającym nasz numer – jesteśmy numerem aktywnym, a zatem potencjalnym klientem! Można dzwonić – odbieram! Musieliście doświadczyć minimum raz w życiu sytuacji, w której odbieracie od nieznanego numeru, a on od razu, po tym jak powiecie: „halo” rozłącza się i rozmowa jest zakończona? Co wtedy myślicie? Zapewne, że to pomyłka? Nic bardziej mylnego! To w pełni świadome, zaplanowane działanie. Głuche telefony to sposób na opisaną wyżej weryfikację numerów – stwierdzenie, czy ktoś jest numerem aktywnym, czy nie. Gdy odbierasz, od razu zostajesz wpisany w systemie jako numer „aktywny.”

Jak w takim razie realnie możemy walczyć ze spamem telefonicznym? Przede wszystkim stosuj zasadę numer jeden – nie odbieraj obcych połączeń! Jak widzisz, to jest połowa sukcesu. Jeśli natomiast prowadzisz taki tryb życia, w którym odbieranie nieznanych połączeń jest wręcz koniecznością (bo na przykład prowadzisz własny biznes) – zainteresuj się uruchomieniem funkcji filtrowania spamu. Kiedy dzwoni obcy numer, pokazuje ci się wtedy komunikat, gdy jest on podejrzewany o spam. Dzięki temu już wiesz, że nie musisz odbierać takiego połączenia. Może być ono niebezpieczne lub irytujące.

Jeśli nie masz włączonej tej funkcji, postaraj się weryfikować numery w sieci. To bardzo dobry sposób – dzięki temu porozumiewasz się z innymi użytkownikami, ostrzegasz ich przed niebezpiecznymi lub narzucającymi się numerami. Możesz przeczytać komentarze na temat danego numeru, a także sam wystawić opinię, recenzję. To bardzo pomocne dla wszystkich innych, a i ty dowiadujesz się wielu rzeczy.

Aby przedstawić ci, jak wygląda takie wyszukiwanie, sprawdziliśmy numer 699823047. Jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Netia. Widzimy komunikat, że informacje użytkowników wskazują na to, że ten numer telefonu związany jest z fikcyjnymi badaniami. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Wyszukiwany był aż 17449 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W komentarzach czytamy, między innymi: „Oszustwo, próbowała mi wmówić, że jutro jestem umówiona z mężem na spirometrię, co jest nieporozumieniem, nie umawiałam się nigdy na takie badania”, „Nękanie, spam. Dzwonią od rana, przeszkadzają w pracy”, „Rzekomo bezpłatne badanie płuc. Jak zapytałam, czy jest umowa z NFZ, to się rozłączyła”, „Oferta na skorzystanie z bezpłatnych badań i zadawanie pytań prowokujących do odpowiedzi tak.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *