223144783 wydzwania cały czas

223144783

Czy ciebie też dręczył numer 22 314 47 83? Jeśli tak i chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego numeru, przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się, jak walczyć ze spamem telefonicznym. Czy wiesz, że im częściej odbierasz nieznane połączenia, tym bardziej przykładasz się do zjawiska, jakim jest spam telefoniczny? Tak, dlatego że bardzo często obcy numer dzwoni tylko po to, aby zweryfikować twój – czy jest on numerem aktywnym. Najlepiej weryfikują to tak zwane głuche telefony – gdy odbierasz, słyszysz nie tylko ciszę, ale za chwilę następuje rozłączenie. Dlaczego? Bo twój numer został sprawdzony. Odebrałeś, a zatem jesteś numerem aktywnym, czyli potencjalnym klientem. Nie zdziw się, że zaraz zaleje cię fala nieznanych połączeń. Będzie to postępować wraz z częstotliwością odbierania nieznanych telefonów.

Poza ignorowaniem obcych połączeń, powinieneś bardziej dbać o swoje wrażliwe dane i nie podawać ich zawsze i wszędzie. Gdy podajesz swój numer telefonu na każdej stronie internetowej, jaką odwiedzasz, nie dziw się, że potem dostajesz telefon za telefonem. Swój numer udostępniaj tylko na bezpiecznych stronach i tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Poza tym ważne jest sprawdzanie numerów w sieci. Jeśli, na przykład, nie możesz pozwolić sobie na nieodbieranie nieznanych połączeń (z różnych względów), niech twoja akceptacja rozmowy nie pójdzie na marne. Wykorzystaj zdobytą wiedzę o numerze i podziel się nią w sieci. Dzięki temu wzbogacisz bazę danych o poszczególnym numerze. To bardzo pomoże innym użytkownikom w zdobyciu informacji na temat nękających numerów. Jeśli natomiast możesz nie odbierać, ale nurtuje cię, kto ciągle męczy cię połączeniami, również zweryfikuj numer w sieci. Nie o każdym numerze znajdziesz, co prawda, całą lawinę treści, ale im bardziej jest to popularne wśród ludzi, tym więcej informacji da się wydobyć z czeluści Internetu. Musisz pamiętać, że jeśli dzwoni do ciebie numer prywatny, zgodnie z prawem polskim, nie znajdziesz na jego temat treści w wyszukiwarce.

Numer 223144783 sprawdziliśmy w internecie. Dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Warszawa. Przeczytaliśmy też komunikat, iż informacje użytkowników wskazują na to, że numer ten jest głuchym telefonem. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 42925 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu, co wskazuje na wagę problemu. W dziale dyskusji znajduje się na jego temat ponad 200 komentarzy. Czytamy wśród nich, między innymi: „Jeden sygnał o 7 rano. Czy nic się nie da z czymś takim zrobić? Złapać odpowiedzialnych i ich powiesić za jaja na drzewie, np.?”, „Rozłącza się – być może, aby oddzwonić – może być przekierowanie na płatny numer”, „Ankieta na temat przestępczości, jak dla mnie coś śmierdzi, pytania, które nie powinny nikogo interesować: „czy posiadam oszczędności na koncie bankowym bądź w domu”, „jaki zawód wykonuje?” czy „w ile osób mieszkam?” W tych czasach bardzo łatwo znaleźć kogoś lokalizację, także nie polecam odpowiadać na pytania.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *