699600665 dzwoni cały czas

699600665

Nieznane numery wciąż wydzwaniają, a ty już sam nie wiesz, czy akceptować połączenia, czy je odrzucać? Czujesz się zmęczony wiecznym odrzucaniem telefonów lub nieustannymi rozmowami z telemarketerami o kolejnych świetnych propozycjach, na przykład atrakcyjnego kredytu lub możliwości kupna pościeli z prawdziwej wełny owczej, która ma właściwości lecznicze?

Radzimy – lepiej nie odbierać nieznanych połączeń. To skutkuje jedynie wzmożeniem zjawiska spamu telefonicznego. Zasada im częściej odbierasz, tym częściej dzwonią – działa w stu procentach. A zatem, gdy odwrócisz sytuację i będziesz odbierać rzadziej – tym rzadziej będą męczyć cię niepożądane obce telefony. Musisz brać też pod uwagę głuche telefony – zjawisko w pełni zaplanowane, nie tak jak myślisz – dzieło przypadku. Gdy dzwoni do ciebie nieznany numer, a ty odbierasz, zostajesz automatycznie przypisany do puli numerów „aktywnych”, czyli tych, które będą wybierać telemarketerzy w czasie swojej pracy. Mamy nadzieję, że już rozumiesz, dlaczego lepiej jest ignorować nieznane połączenie, niż je akceptować.

Postaraj się też ograniczyć podawanie swoich wrażliwych danych. Ich nadmierne i zbyt ufne podawanie zarówno w internecie, jak i świecie rzeczywistym, może wzmagać zjawisko spamu telefonicznego. Dlatego dbaj o to, by podawać między innymi swój numer telefonu jak najrzadziej, najlepiej tylko w razie konieczności.

Przed spamem telefonicznym ratuje nas dość świeża funkcja filtrowania spamu. W najnowszych smartfonach w razie niebezpiecznego połączenia wyświetla się jasny komunikat: „Podejrzenie spamu” lub: „Połączenie może być niebezpieczne.” W ten sposób od razu jesteśmy poinformowani o ewentualnych konsekwencjach i mamy wybór – możemy nie odbierać telefonu. Gorzej, jeśli ktoś tej opcji nie ma, a na nieodbieranie nieznanych telefonów nie może sobie pozwolić – na przykład ze względu na prowadzenie firmy. Co w takiej sytuacji zalecamy zrobić? Stosować bardzo znaną metodę – weryfikowania numerów przez Internet.

Wystarczy, że wpiszesz dany numer, klikniesz „szukaj” i odnajdziesz wiele informacji na temat tego kontaktu, jeśli nie jest numerem prywatnym. Istnieje wiele różnych domen, na których bez problemu sprawdzisz, jakie opinie ma dany numer i jak wyglądały rozmowy innych użytkowników z tym numerem. Kto się pod nim krył, czego chciał – tego wszystkiego dowiadujemy się zaledwie w parę minut. Dla przykładu wyszukaliśmy informacje na temat numeru 699-600-665. Okazało się, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci 3S. Informacje użytkowników wskazują na to, że numer telefonu 699600665 to potencjalne oszustwo, związane z odnawialnymi źródłami energii. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 4279 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu, co wskazuje na wagę problemu. Najstarszy komentarz został wystawiony dnia piątego lutego, a najnowszy dwudziestego pierwszego, co wskazuje na to, że działania spod tego numeru są świeże. W komentarzach czytamy: „Próba wyłudzenia danych!!! Blokować. Potrafią dzwonić nawet w niedzielę”, „Telefon wyświetla podejrzenia oszustwa”, „Dzwoniący nie zna adresu firmy, w której, jak twierdzi, pracuje.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *