518746949 nęka cię telefonami?

518746949

Spam telefoniczny – każdy wie, każdy doświadczył. Każdego z nas irytuje najmocniej bezsensowny telefon od nieznanego numeru, gdy rozmówca po drugiej stronie słuchawki próbuje wcisnąć nam kolejny cudowny produkt, ciekawą ofertę sprzedaży lub szybką pożyczkę w banku – wystarczy tylko podać dane. Niestety, ludzie ciągle łapią się na te oszukańcze sztuczki, a nie powinni! Wszak wszędzie wokół można znaleźć uświadomienie w tej kwestii – takim przykładem jest chociażby strona taka jak nieznany-numer lub ktoto.info, gdzie szybko i bez problemu odnajdziemy dane na temat numeru, który nas nęka.

Nigdy nie wchodziłeś na te platformy i nie wiesz, jak one działają? Myślimy, że powinieneś spróbować. Poza nieodbieraniem telefonu, które jest bardzo skuteczne w przypadku spamu telefonicznego (i potrzebne! Wszak odbieranie od nieznanych numerów prowadzi do zwiększonego spamu), powinieneś zaglądać na takie strony, aby nie tylko dowiadywać się o nieznanych numerach, ale po to, byś ty mógł ostrzec innych przez nastręczającym numerem telefonu. To straszne, gdy w kółko wydzwania do nas jeden numer – czasem spotykamy się z ciszą w słuchawce i jest to zjawisko tak zwanego głuchego telefonu. Jego ideą jest dzwonienie i sprawdzanie, czy numer, który wybierają jest aktywny. Jeśli jest, podsyłają ci kolejne propozycje, oferty przez telemarketerów wydzwaniających do ciebie namiętnie. Właśnie dlatego ważne jest, abyś informował innych o własnych doświadczeniach – jeśli konkretny numer dał ci ostro popalić, nie zastanawiaj się! Wystaw mu opinie, napisz komentarz i miej spokojne sumienie, bo właśnie puściłeś w świat bardzo ważną informację.

Numer 518746949 na stronie nieznany-numer widnieje jako numer komórkowy w sieci Orange Polska. Został negatywnie oceniony przez użytkowników. W dodatku dowiadujemy się, że aż 7110 osób sprawdzało ten numer w wyszukiwarce! Oznacza to ogromną skalę problemu, bo oprócz ciebie tyle jeszcze różnych osób chciało znaleźć informację o tym numerze! Widzimy też informację, że ów numer został wyszukiwany zaledwie kilka sekund temu!

W sekcji komentarzy czytamy: „Głuchy telefon”, „Nękają telefonami. Nie potrafią powtórzyć nazwy firmy, nie chcą się przedstawić, nie chcą podać, kto jest administratorem danych osobowych, nie potrafią podać, kiedy została wyrażona zgoda na marketing. Na wstępie bełkotem rzucają „Nord Stream Medicine”. Twierdzą, że numer został wylosowany i nie muszą mieć zgody na marketing.”, „Zorganizowana grupa przestępcza”, „Niby reprezentuje jakąś firmę od zdrowia, ale ODMAWIA podania swojego nazwiska. Dzwoni nie mając ZGODY I UDAJE, że nie wie, że narusza polskie prawo o ochronie danych osobowych. BLOKOWAĆ!”, „Potwierdzam, wyłudzanie danych pod pretekstem sprawdzenia stanu zdrowia. Na czarną listę!”, a także: „Głuchy telefon” i „Spam.” Jak widzisz, komentarze rzucają snop światła na informacje o danym numerze. Dzięki nim jesteśmy w stanie określić, czy powinniśmy odbierać, czy też nie połączenia od nieznanych numerów.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *