503207841 nie daje żyć?

503207841

Spam telefoniczny to nasza codzienność. Bo któż nie miałby przypadku, że wydzwania do niego obcy numer, odbiera, a tam głucha cisza lub irytujący telemarketer, który próbuje wyciągnąć dane osobowe, proponuje ofertę reklamową „specjalnie dla ciebie!”, a także próbuje zachęcić do kupna konkretnego produktu lub założenia konta w jakimś sklepie… Oj tak, każdy z nas przerabiał podobny koszmarek! Pytanie, jak od takich koszmarków się uwolnić? Połączeń od jakich numerów nie odbierać? I jak właściwie spowodować, aby takie sytuacje się nie powtarzały, aby nie miały miejsca i nie zajmowały czasu, nie denerwowały, nie odrywały od codziennych obowiązków?

Okazuje się, że są na to sposoby. Poza tym, że rzeczywiście powinieneś unikać odbierania telefonów od nieznanych numerów, bo właśnie to napędza dalszy spam, należałoby, abyś miał świadomość istnienia takich stron jak nieznany-numer, odebrac, czy ktoto.info.pl. Są to strony, na których działasz intuicyjnie. W polu „szukaj” wpisujesz numer, który cię dręczy, zatwierdzasz wyszukiwanie i dowiadujesz się wielu bardzo ważnych informacji! Specjalnie dla was zaprezentujemy jeden z takich numerów, który w ostatnim czasie jest wyjątkowo namolny, wiele ludzi sprawdza go w wyszukiwarce, po to, abyście dowiedzieli się, jak działają tego typu portale, co jest ich celem. Pamiętaj, że w ten sposób nie tylko sam poszerzysz swoją wiedzę i świadomość, ale również dasz szansę innym zgłębić tę wiedzę, podzielisz się swoją opinią i w ten sposób być może, pomożesz innym, którzy również zmagają się z problemami w związku ze spamem telefonicznym.

Numer 503207841 jest w ostatnim czasie szczególnie irytującym numerem. Na platformie nieznany-numer został zidentyfikowany jako numer należący do sieci Orange. Reputacja tego numeru została oznaczona jako „negatywna”, widnieje także informacja, że telefon ten jest zidentyfikowany jako „głuchy telefon”, a więc jest to zjawisko zbierania danych – ktoś po drugiej stronie (niekoniecznie żywy człowiek, być może bot), sprawdza, czy wasz numer jest aktywny po to, by móc później rozsyłać do ciebie coraz to nowsze propozycje reklamowe właśnie przez telemarketing. W sekcji komentarzy o danym numerze czytamy: „Wybitnie irytująca pani, wciska zbędną umowę, droższą od aktualnej. „Bo ja mam nową”. Nieusatysfakcjonowana rzuca tekstem: „Jest pani niegrzeczna”, a zaraz się rozłącza. Królowa telemarketingu!”, „głuchy telefon”, „Zablokowałam, ale nagrywają się na pocztę głosową. Co za natręctwo! Czy to już nękanie czy mobbing? Nie wiem, jak to zrobić, żeby się nie nagrywali…”, „Odebrałam i cisza. Dzwonił już kilka razy, zawsze to samo. Blokować!”, „Odruchowo odebrałam i pożałowałam, najpierw cisza, potem Orange, nie odbierać, blokować!”. Jak widzisz, jest mnóstwo komentarzy które swoją treścią pomagają nam w podjęciu decyzji, czy nieznane połączenia należy odbierać, czy nie. Ty również dziel się swoją opinią, to zwiększa szanse na blokowanie takich numerów, które przecież mogą okazać się niebezpiecznymi zwłaszcza dla ludzi starszych, samotnych, schorowanych.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *