451400250 męczy cię od rana?

451400250

Posiadamy telefony komórkowe, co jest ogromną wygodą. Jednak nawet z tymi wspaniałymi sprzętami bywają problemy, które ciężko zwalczyć. Nie mówię tu nawet o zjawisku rozprzestrzeniającego się uzależnienia od smartfona, gdy w każdej minucie życia go potrzebujemy – przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, gdy zasypiamy, gdy się budzimy, gdy spożywamy posiłki. Chcę rzucić światło bardziej na problem bardzo irytującego zjawiska – rozpowszechniającego się od lat spamu telefonicznego, z którym ciężko nam walczyć i którego dosłownie nie znosimy. Bo jak tu nagle zablokować wszystkie obce numery z całego świata, wydzwaniające do nas, naruszające naszą przestrzeń, nasz spokój i często łamiące prawo, dotyczące danych osobowych? No właśnie, bywa ciężko. Co zatem zrobić, aby to nieszczęsne dzwonienie nie powtarzało się niemal codziennie lub nawet raz na dwa tygodnie?

Oczywiście powinieneś ograniczyć podawanie, udostępnianie swoich danych osobowych. W newsletterach zrezygnuj z podawania swojego numeru telefonu! Przecież nie może być tak, że za każdym razem podajesz swój aktualny, prawdziwy numer. Nic na tym nie zyskasz, bo równie dobrze oferta reklamowa powinna być wysyłana na maila, a jedynie polegniesz w walce ze spamem.

Poza ograniczeniem podawania swoich danych zwróć uwagę na strony internetowe, takie jak; odebrac, nieznany-numer lub ktoto.info, na których intuicyjnie wpisując denerwujący nas numer, możemy znaleźć o nim wiele bardzo ważnych informacji i z tą wiedzą podjąć w przyszłości odpowiednie decyzje.

Sprawdziliśmy jeden z bardziej spamujących w ostatnim czasie numerów: 451400250. Na stronie nieznany-numer widzimy, że jest to numer komórkowy w sieci 3S, a także, że został on zidentyfikowany jako głuchy telefon. Teraz trzymaj się mocno, bo to powali cię na nogi; numer ten był wyszukiwany już aż 28090 razy! Oznacza to, że skala problemu jest naprawdę kolosalnych rozmiarów, powinieneś więc unikać odbierania tego telefonu, tym bardziej, że uzyskał on również oznaczenie: „potencjalne oszustwo związane z fotowoltaiką.” Dodatkowo na portalu odczytujemy, iż numer 451-400-250 ma negatywną reputację i ostatnio sprawdzany był zaledwie parę sekund temu.

W sekcji komentarzy czytamy, między innymi: „Głuchy telefon” (Czym jest głuchy telefon? To metoda – bot lub człowiek dzwoni do nas, a gdy odbierzemy, natychmiastowo się rozłącza. W ten sposób sprawdza jedynie, czy dany numer jest aktywny, i czy może wysyłać mu kolejne oferty konsumenckie oczywiście poprzez innych telemarketerów), „Automat o żeńskim głosie twierdzi uparcie, że mieszkam w powiecie lubaczowskim i nie chce odpowiedzieć, czy jest panną czy mężatką. Spam o przysługujących mi pieniądzach. Do zablokowania.”, a także: „Ma problem z podaniem, kto jest administratorem danych osobowych. Zablokowany.”

Jak widzisz, na podstawie komentarzy możemy się dużo dowiedzieć. Im jest ich więcej, tym rzetelniejsza wiedza. Dziel się więc też swoimi doświadczeniami. W ten sposób pomożesz innym, jak i sobie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *