Kto kryje się za numerem 519209727?

519209727

Pewnie często zastanawiacie się jak radzić sobie z niechcianymi połączeniami. Czy w ogóle jest możliwość uwolnienia się od nich? Myślę, że nieznane numery to duży problem wielu osób. Takie połączenia potrafią być bardzo uciążliwe. W szczególności, gdy czekamy na bardzo ważny telefon. Każdy dźwięk dzwonka wzbudza w nas nadzieję, że to właśnie dzwoni długo wyczekiwana osoba. Niestety, widząc numer i podpowiedź z systemu że to telemarketer bądź spam, czujemy wielkie rozczarowanie. Blokujemy ten numer, a za chwilkę znów połączenie z obcego numeru. I te same odczucia. I tak kilka razy. Nieznane numery potrafią być wyjątkowo uciążliwe, dlatego trzeba z nimi skutecznie walczyć. Przede wszystkim nie odbierajmy obcych numerów, bo szkodzimy tylko sobie. Odebranie jest równoznaczne z chęcią rozmowy. Przynajmniej tak to rozumie potencjalny oszust, który poluje na swoją kolejną „ofiarę”. Osoby nieuczciwe mają swój schemat działań. Zawsze podszywają się pod kogoś kim nie są. Najczęściej jest to przedstawiciel jakiegoś banku, firma windykacyjna, ankieter znanej firmy, konsultant zapraszający na spotkania dotyczące poprawy zdrowia lub figury.

Nawet jeśli przedstawią się imieniem i nazwiskiem to na pewno nie są prawdziwe dane personalne. Oszust dzwoni a raczej nęka ludzi telefonami. Im częściej dzwoni tym bardziej ludzie są zdenerwowani i mogą dla świętego spokoju odebrać. Oczywiście takie rozwiązanie nie jest dobre. Odbierając jesteśmy krok od oszustwa. Teraz liczy się racjonalne myślenie. Wszystkie informacje usłyszane przez telefon należy dokładnie i na spokojnie przeanalizować. Jeśli nasza wiedza nie jest na tyle duża, aby rozgryźć prawdziwość informacji, zawsze należy je zweryfikować. W Internecie jest bardzo dużo rzetelnych źródeł – elektroniczne czasopisma naukowe, artykuły naukowe publikacje. Wystarczy dobrze poszukać a nie wierzyć w pierwszą informację, jaką pobieżnie znajdziemy. Tu sprawdzi się stwierdzenie: „Kto szuka nie błądzi”. Jeśli znalezione informacje, dalej są dla nas niezadawalające to można znaleźć odpowiednią grupę na portalu społecznościowym. Takich grup jest mnóstwo. Wystarczy, że wpiszemy hasło: oszust, a znajdziemy kilkadziesiąt interesujących grup zarówno otwartych jak i zamkniętych. Można wyszukać osoby oszukujące innych w danym mieście, województwie lub w całym kraju. Grupa otwarta to znaczy publiczna, każdy ma do niej dostęp. Jeśli wybierzemy grupę zamkniętą (polecam), to nikt kto nie dostał zgody od administratora nie dołączy do niej. A co za tym idzie nie będzie w stanie czytać ani komentować postów. Na takiej grupie można odnaleźć mnóstwo ludzi oszukanych przez daną osobę, numer telefonu, z której dzwoniła ta osoba. Znajdując więcej ofiar oszustwa można więcej zdziałać niż samemu. Często po połączeniu informacji, jesteśmy w stanie wyłapać jakiś szczegół, który później okazuje się bardzo cenny w odnalezieniu oszusta.

Jak już wcześniej wspomniałam oszuści podszywają się pod innych ludzi. Przykładem może być osoba dzwoniąca z numeru +48519209727. Operatorem tego numeru jest Orange Polska S.A. Lokalizacji niestety nie udało mi się ustalić. Dzwoni do ludzi z różnych rejonów Polski. Co ciekawe dużo osób zauważyło, że po zalogowaniu się na aplikację banku zaraz mieli połączenie z tego numeru. Czyżby aplikacja nie była na tyle chroniona, że dane klientów wypłynęły w świat?

Osoba dzwoniąca z numeru 519209727 podszywa się pod pracownika banku PEKAO S.A. Mówią, że odnotowali przed chwilą próbę zalogowania się do konta, bądź że korzystaliśmy z mobilnej aplikacji tego banku. Później proszą o wykonanie przelewu, w celu weryfikacji tożsamości. Oczywiście to nie bezpieczne. Wszystkie podejrzane przelewy, które mamy wykonać bo tak twierdzi ktoś przez telefon są niebezpieczne. Wiążą się z dużym niebezpieczeństwem. Nawet jeśli ktoś jest przekonujący, lepiej umówić się na spotkanie w placówce niż cokolwiek rodzić na polecenie kogoś kogo nawet nie widzimy twarzą w twarz. Oszustom udało się przechytrzyć aplikację banku PEKAO S.A. To źle świadczy o tym banku. Dane klientów są narażone na wypłynięcie. Powinni mieć jeden z lepszych systemów ochrony, a tu okazuje się że mają jeden z gorszych. Ale to też doskonały przykład na to jak bardzo rozwinięci są oszuści. Muszą znać się na komputerach, sieci, elektronice, łączach itp. Skoro udało im się dostać do danych o logowania, to nie zdziwiłabym się jakby poznali nasze dane do konta bankowego. Jest to ogromne zagrożenie do klientów tego banku. Jeśli doszło do pozyskania danych wrażliwych przez osoby niepożądane to powinni jak najszybciej znaleźć tego oszusta, a klientów poinformować o zaistniałej sytuacji. Cała sprawa powinna znaleźć swój finał na policji.

Oszuści mają różne metody na wzbogacenie się. Najpopularniejszymi są wyłudzenie danych wrażliwych, danych do kont bankowych, czy podszywanie się pod właściciela konta na portalu społecznościowym. Logując się na czyjeś konto, można spotkać się z próbą wyłudzenia pieniędzy (metoda na BLIK-a) od znajomych właściciela konta. W dzisiejszych czasach trzeba być bardzo ostrożnym na to co się robi w sieci i co się mówi przez telefon. Wszystko może zostać wykorzystane przeciwko nam samym.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *