801234567 dzwoni bez końca?

801234567

Czy ciebie również dotyczy nękanie obcymi telefonami o różnych porach dnia i nocy? Nie jesteś jedyny. Wyobraź sobie, że wielu ludzi to dotyka. Jednak, co najgorsze, najczęściej to my sami udostępniamy nasz numer telefonu i dlatego tak często dzwonią do nas obce numery. Jeśli chcemy ograniczyć zjawisko spamu telefonicznego, powinniśmy zacząć od ograniczenia podawania własnych danych. To z pewnością zmniejszy prawdopodobieństwo wybierania naszego numeru. Jednak nie wystarczy tylko to; nasze dane już krążą, więc to, że ograniczymy je teraz na pewno nie zlikwiduje problemu w całości. Powinniśmy, jeśli tylko możemy, odrzucać obce połączenia. Dlaczego? Często takie telefony to jedynie próba odnotowania informacji na temat numeru – jest aktywny czy nie? W momencie, w którym wybieramy zieloną słuchawkę, przekazujemy jasny komunikat: nasz numer jest aktywny. A skoro aktywny, to jesteśmy potencjalnymi klientami. Tak toczy się błędne koło. Bo tylko chcieliśmy odebrać, z grzeczności i powiedzieć, że nie jesteśmy zainteresowani, cokolwiek by to nie było. To jednak błąd – bo napędzamy dalej zjawisko spamu telefonicznego. Powinniśmy więc zastanowić się nad tym, czy w ogóle należy odbierać nieznane połączenia. Wszak jeśli to jakiś nasz znajomy lub inna ważna sprawa, rozmówca chyba zostawi krótką informację w wiadomości SMS lub przez inny komunikator? No, właśnie, nie zawsze jest to tak proste, ponieważ niektórzy prowadzą swoje firmy, własne biznesy lub ich styl życia dyktuje im powinność odbierania telefonu zawsze. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Proponujemy sprawdzoną metodę wyszukiwania poszczególnych nękających numerów w internecie. Dzięki temu nie tylko sami dowiemy się czegoś więcej na temat denerwującego, nagabującego numeru, ale też sami podzielimy się informacjami na jego temat. To ważne, bo tylko gdy przekazujemy sobie dane dalej, jesteśmy w stanie walczyć ze spamem. Wiele użytkowników jest zaangażowanych w opiniowanie i ocenianie poszczególnych numerów, co widzimy na najróżniejszych forach internetowych, w których aż wrze od dyskusji na temat obcych połączeń. Ludzie komunikują się w ten sposób ze sobą i informują się wzajemnie: „osoba dzwoniąca z tego numeru próbuje wyłudzać dane”, „niemiła pani, która odezwała się w słuchawce próbowała naciągnąć mnie, kłamiąc, że wygrałam coś w loterii, w której nawet nie brałam udziału” – tak szczegółowe komentarze są w stanie naświetlić nam, z czym możemy mieć do czynienia. Odrzucenie połączenia po szybkim researchu danego numeru, będzie już dla nas jedynie przyjemnością.

Aby zobrazować, jak wiele możemy dowiedzieć się z Internetu o różnych numerach, wyszukaliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów. Numer 801234567 to numer zaliczany do usług sieci inteligentnych – na przykład usług informacyjnych, infolinii, prowadzonych przez firmy lub bezpłatnie. Został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Orange. Jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Wyszukiwany był aż 5655 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale dyskusji znajduje się na jego temat, aż 55 komentarzy, na przykład: „Oszust, podszywający się pod Orange.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *