797420910 dzwoni codziennie?

797420910

Smartfonowy zawrót głowy – tak można nazwać czasy dwudziestego pierwszego wieku. Niemalże nie spotkasz osoby, która nie posiada telefonu komórkowego i nie jest jego czynnym użytkownikiem. Młodsi, starsi – wszyscy posiadają smartfona, w którym ukrywasz wszystkie swoje dane, z którego ciągle korzystasz. Stało się to, nawet nie wiedzieliśmy kiedy, teraz każdy z nas nie potrafi żyć bez niego.

Widzimy, jak wiele dobrego przynosi użytkowanie smartfona – nie tylko telefonujemy, esemesujemy, ale również ustawiamy budziki, liczymy na kalkulatorze, zaglądamy do kalendarza i pogody, a więc – planujemy, ale także robimy zdjęcia, filmy, kontaktujemy się na wszelkie sposoby z naszymi znajomymi. Czasy skrzynki SMS już dawno się przedawniły, teraz korzystamy głównie z komunikatorów takich jak Messenger czy WhatsApp. Jesteśmy przeszczęśliwi, że nadeszły czasy, w których nie musimy dbać o drukowanie biletu – wystarczy, że mamy go na telefonie. Raduje nas też możliwość natychmiastowego wysłania zdjęcia. Co prawda urok przeglądania wspólnie albumów zawsze będzie pociągający, jednak, gdy chcemy po prostu rozesłać konkretną fotografię – mamy świadomość, że nie musimy czekać do fizycznego spotkania, a wysyłamy zdjęcie natychmiast. Daje nam to ogromną radość, dlatego tak ciężko dostrzec jakiekolwiek wady korzystania z telefonów komórkowych.

Jednak, poza tym, że właśnie tą wielością funkcji i poczucia, że telefon jest jakoby fajnym gadżetem, bardzo szybko się uzależniamy od smartfona jak od elementu niezbędnego w naszym życiu, czyhają na nas również niebezpieczeństwa, które są niezaprzeczalną ciemną stroną bycia użytkownikiem telefonu. Co mamy konkretnie na myśli? Na pewno spotkaliście się z definicją spamu telefonicznego. Jest to zjawisko, polegające na wydzwanianiu na nasz numer obcych numerów, które najczęściej okazują się należeć do telemarketerów, oszustów i botów, sprawdzających aktywność naszego numeru. Niestety, jest to zjawisko bardzo powszechne i niesamowicie nas denerwujące.

Czy wiecie, że wobec tego należy obce, natrętne numery sprawdzać w odpowiednich do tego wyszukiwarkach? Dzięki nim dowiadujemy się wszystkich najważniejszych informacji o danym numerze i w przyszłości wiemy, czy odbierać, czy nie (choć zalecamy oczywiście odrzucanie obcych połączeń. Jeżeli jest to zjawisko „głuchego telefonu”, spotkamy się wówczas z ciszą po odebraniu – jest to zbieranie informacji, czy jesteśmy aktywnymi użytkownikami danego numeru po to, by potem zasypywać nas kolejnymi telefonami).

Specjalnie dla was sprawdziliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów. Chcieliśmy, abyście zobaczyli, na czym polegają strony typu nieznany-numer, odebrac czy ktoto.info. Właśnie na tej ostatniej wpisaliśmy w wyszukiwarkę numer o kombinacji: 797420910. Uzyskaliśmy informację, że dany numer był oceniany aż 127 razy na numer negatywny. W komentarzach znajdujemy różne opinie: „Nie polecam, próbował mnie oszukać.”, „Oszuści podają się za DHL, że niby nieopłacona paczka, wchodząc w link od nich narażasz się na kradzież danych konta bankowego.”, „Zostałam oszukana na olx na 500 zł, przyjechała laska z kolesiem czerwonym autem i niby zrobiła mi przelew, a ja oddałam torebkę, żadnych pieniędzy mi nie wysłała, cała zrobiona i w okularach Versace, więc tak sobie zarabiają”, „Nie klikać – fake paczka.” Dzięki tym i innym komentarzom dowiadujesz się szczegółów i już wiesz, że nie należy odbierać telefonu.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *