793450000 wydzwania cały czas?

793450000

Gdy znów mamy do czynienia ze spamem telefonicznym, uznajemy, że następnym razem na pewno nie odbierzemy takiego połączenia. Jednak to, co mówimy, nie zawsze pokrywa się z prawdą i często popełniamy ten błąd i znów odbieramy nieznane połączenie… Szkoda tylko, że zabiera to nasz czas, nasze nerwy i… powoduje, że zwiększamy spam telefoniczny. Nie dziw się, nie wiedziałeś, że przez to, że znów odebrałeś nieznane połączenie, dzwonią do ciebie po raz kolejny? Sam nakręcasz spam – im więcej razy akceptujesz połączenie przychodzące od numeru, którego nie masz zapisanego w swojej skrzynce kontaktowej.

Istnieje zjawisko tak zwanych „głuchych telefonów”, o czym na pewno słyszałeś. Wydaje ci się czasem, że to zwyczajna pomyłka, jednak nic bardziej mylnego – to zaplanowane, przemyślane działanie, które ma na celu weryfikowanie poszczególnych numerów. Na podstawie tego, czy odbierzesz, czy nie, wysnuwany jest wniosek, czy należysz do numerów aktywnych. I tu możesz się już domyślić – odbierając, zostajesz wrzucony do puli numerów aktywnych. A zatem możesz spodziewać się, że spam będzie się powtarzał. I to nie raz. Zmarnowałeś swoją szansę, bo właśnie mogłeś znacznie ukrócić to irytujące zjawisko.

Co, poza nieodbieraniem telefonów, byłoby rzeczywistą bronią w walce ze spamem? Zalecamy sprawdzanie spamujących numerów w internecie. To dobry, sprawdzony sposób. Dzięki temu szybko dowiesz się najważniejszych informacji o nękającym cię numerze, a także sam będziesz miał możliwość podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Nie martw się, nie musisz podawać danych, możesz pozostać anonimowy. A twoja pomoc będzie naprawdę nieoceniona, bo dzięki temu uwierzytelnisz krążące informacje, a także poszerzysz bazę danych o konkretnym numerze. To znacznie ułatwia podjęcie decyzji innym użytkownikom. Pomyśl też o osobach starszych, korzystających z tej opcji – oni bardzo potrzebują jak najwięcej komentarzy, aby nie wpakować się w jakąś niewygodną lub niepotrzebną sytuację. Są w grupie ryzyka powodzenia manipulacji, stosowanej przez telefonicznych oszustów.

Aby pokazać, jak wiele można dowiedzieć się z forów internetowych, odnaleźliśmy szereg informacji na temat bardzo natrętnego numeru: 793450000. Po wpisaniu go w wyszukiwarce, dowiedzieliśmy się, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Play. Został on zidentyfikowany jako spam, związany z Play. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 48727 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu, co wskazuje na skalę problemu. W dziale dyskusji znajduje się na jego temat ponad 100 komentarzy. Przytaczamy najlepsze z nich: „Atakują, wydzwaniają od rana, chcą wrażliwe dane”, „Play. Nie rozumieją słowa NIE”, „Cisza w słuchawce, potem rozłączył się, w tle słychać było inne rozmowy, jakby połączenie wykonywane było z jakiejś dużej Sali, numer lepiej zablokować, jakiś chachmęt robi sobie kawały. Dlaczego tyle czasu dzwoni bezkarny?”, „Niby play, chciał wyciągnąć dane osobowe do przedłużenia umowy, oszuści, złodzieje danych, uważać.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *