503221550 dzwoni od rana

503221550

Czy ty też doświadczyłeś na własnej skórze telefonicznego spamu? Z pewnością! Któż go nie doświadczył. Coraz częściej obce numery wydzwaniają do nas, zajmując nasz czas, absorbując nas, denerwując, odrywając od codziennych obowiązków i spraw. Ci mniej asertywni nie potrafią odmówić rozmowy, gdy słyszą, że zajmie to „tylko chwilkę”, nie umieją powiedzieć „nie” i uważnie słuchają, co konsultant ma im do powiedzenia. Niestety, najczęściej jest to droga na manowce, bo rozmówca nie chce niczego innego, jak naszej zguby. Należałoby popracować nad pewnością siebie i asertywnością, choć wiemy, że nie jest to łatwe zadanie, ale jak widać – konieczne! Konieczne, aby ułatwić sobie życie i uwolnić się od osób, które znacznie nam je pogarszają. Jak zatem unikać telefonicznego spamu? Jak stać się wolnym człowiekiem niezależnym od durnych telefonicznych rozmów, które nie wnoszą nic do naszego życia, no może poza ewentualnym dreszczykiem emocji i niepohamowanymi nerwami?

Poza tym, że powinieneś dbać o jak najrzadsze podawanie danych, unikanie podawania numeru telefonu w newsletterach i sklepach online, a także sprawne blokowanie wydzwaniających obcych numerów, możesz, a wręcz powinieneś też je po prostu sprawdzać! Zapytasz: „Ale jak to? Można tak w ogóle robić?” Oczywiście! Jest dwudziesty pierwszy wiek, a oto i konsekwencje – mamy zarówno spam telefoniczny, jak i możliwość sprawdzenia, któż nas tak nęka i niepokoi.

Na stronach typu ktoto.info, a także nieznany-numer z powodzeniem sprawdzisz szybciutko, kto i dlaczego nęka cię telefonami. Oczywiście nie będzie to napisane tak: „To pan Roman Kowalski. Dzwoni do ciebie, aby przedstawić ci swoją ofertę” – nie, nie, nie! Ale również w bardzo intuicyjny sposób zostają przedstawione intencje dzwoniącego. Wystarczy, że wejdziesz w sekcje komentarzy. Sprawdźmy te zapisane na temat numeru 503221550, który w ostatnim czasie usilnie denerwuje wielu użytkowników smartfonów. Ze strony nieznany-numer dowiadujemy się, że jest to numer należący do sieci Orange Polska. Jest zidentyfikowany jako oszustwo bankowe. Reputacja tego numeru została oznaczona jako negatywna. Dowiadujemy się też, że numer był wyszukiwany 12634 razy, a ostatnio sprawdzany był raptem kilka sekund temu! No, czyż nie są to przydatne informacje? Oprócz tego przechodzimy do sekcji komentarzy, bo to z nich możemy dowiedzieć się o odczuciach osób, które doświadczyły połączeń spod tego numeru. Czytamy: „Prawdopodobnie oszuści, odmówiłem, ale i tak zadzwonię do banku, żeby upewnić się, że nikt nie weźmie na mnie jakiejś pożyczki”, „Nie odbierać, oszustwo”, „Przez ostatnie 24h dzwonił już 6 razy, mimo że zablokowany został już po pierwszym”, a także: „Dzwoni i rozłącza się po dwóch sygnałach”, „Ktoś mówi, że dzwoni z banku PKO, ten sam głos co wcześniej z innego nr, uznanego jako oszust podający się za pracownika. Telefon fałszywy – blokuję!!!”. Zatem widzisz, jak wiele cennych informacji mieści się również w samych komentarzach.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *