222766688 zamęcza cię telefonami?

222766688

Spam telefoniczny – objawia się nie tylko w licznych, niechcianych połączeniach od nieznanych numerów, ale również irytującymi SMS-ami, które są najczęściej próbą oszustwa, o treści, na przykład: „Proszę uiścić wpłatę za paczkę. Inaczej nie zostanie ona dostarczona…”. Starsi ludzie mogliby bardzo wpaść w sidła takiej pułapki, ale jak się okazuje, nie tylko – młodzi ludzie też często klikają w linki, nie zdając sobie zupełnie sprawy z konsekwencji tego czynu. Nie wyczuwają zagrożenia, a powinni. Dlatego uświadamianie innych w temacie spamu telefonicznego jest niezwykle ważne. Tylko będąc otwartymi na ten temat i przekazując wieści dalej, jesteśmy w stanie choć trochę naprawić świat. Kto wie, może właśnie kogoś uchronimy przed niebezpieczeństwem oszustwa?

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że nie należy podawać swoich danych osobowych na prawo i lewo. Niestety, gdy to robimy, jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś znów będzie nas nagabywał telefonicznie. Postarajmy się więc ograniczać podawanie przede wszystkim naszego numeru telefonu w sieci.

Poza tym istotne jest, aby… po prostu nie odbierać połączeń od nieznanych numerów! Po cóż miałbyś to robić? Aha, no tak… Wiemy, że są osoby, które zwyczajnie czują obowiązek odebrania telefonu. Jest to zgubne, dlatego, że bardzo często dzwoniący do nas telefon jest zjawiskiem tak zwanego „głuchego telefonu.” Zatem połączenie przychodzące to nic innego jak podpucha, ma na celu jedynie zweryfikowanie naszego numeru – czy jest on aktywny, czy nie. Jeśli jest aktywny – co potwierdzamy, odbierając – możemy spodziewać się, że spam się nasili i połączeń od obcych numerów będzie więcej. Wszak właśnie daliśmy sygnał, że odbieramy – a zatem można składać nam kolejne propozycje konsumenckie. Nie bójmy się zignorować dzwoniącego telefonu – to święte prawo nie odbierać, gdy nie znamy źródła połączenia. Jeśli będzie to jakiś znajomy, na pewno da nam znak, że to właśnie on próbował się z nami skontaktować. Zostawi wiadomość SMS lub nagra się na poczcie głosowej. Mówmy też o tym otwarcie wśród rodziny i znajomych – nie odbieramy obcych połączeń, jakbyście zmieniali numer, skontaktujcie się ze mną najpierw przez jakiś inny komunikator. To będzie okej.

Rozumiemy jednak osoby, które przez wzgląd na swoją pracę i tryb życia nie mogą pozwolić sobie na nieodbieranie nieznanych połączeń. Mogą w ten sposób tracić klientów, a przecież nie o to chodzi. W takiej sytuacji apelujemy po prostu o ostrożność, o kierowanie się zasadą asertywności (siła słowa „nie”), a także o… sprawdzanie, weryfikowanie konkretnych numerów w sieci. Co mamy na myśli? Wyjaśnimy za pomocą jednego z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. Po wpisaniu numeru 222766688 do przeglądarki, wyskoczyły mi informacje o tym numerze. Dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny należący do strefy numeracyjnej Warszawa. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z windykacją. Numer ten został oznaczony przez większość użytkowników jako „negatywny” i był wyszukiwany aż 11293 razy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *