Niechciany numer 538576263

538576263

W dzisiejszych czasach chyba większość ludzi ma telefony komórkowe, stacjonarne. Młodzież nie wyobraża sobie funkcjonowania bez elektroniki. Najczęściej sięgają po telefon komórkowy, tablet, laptop. Korzystanie z tych urządzeń niesie za sobą ryzyko oszustwa czy też uzależnienia się. Jeśli chodzi o pierwszy problem to myślę, że da się przestrzec większość społeczeństwa przed oszustami. Niestety, nie jest to takie łatwe jak mogłoby nam się wydawać. Potrzeba dużo czasu i siły aby poznać tajniki pracy oszustów. My jako społeczeństwo uczymy się ich „sztuczek”, a oni cały czas wynajdują nowe metody oszustw. Jeśli chodzi o uzależnienie się od elektroniki to tu sprawa wygląda nieco inaczej. W przypadku już osoby zdiagnozowanej najważniejsze jest wsparcie bliskie aby wyjść z tego nałogu. Ktoś pomyśli a co ma wspólnego oszust i uzależnienie? Otóż dużo. W obu tych przypadkach ważne jest wsparcie innych osób. Jedna osoba dużo nie zdziała, ale jako grupa jest nam o wiele łatwiej, aby ukrócić te problemy. Nagłaśnianie tych spraw można uznać za prewencję.

Postanowiłam prześledzić jeden z wielu numerów, które są zgłoszone jako oszustwo. Chciałabym sprawdzić jak działa taka osoba. Wzięłam pod lupę numer 538576263. Według strony ktoto.info liczba wyszukiwań tego numeru to ponad siedem tysięcy. Numer podlega pod operatora T-Mobile Polska. Wpisując +48538576263 w wyszukiwarkę możemy znaleźć informację, że jest to robocall (automatyczna sekretarka) oraz oszust – człowiek. Rozmówca działa na bardzo podobnej zasadzie co większość oszustów. Na różnych stronach internetowych, w komentarzach od użytkowników jasno wynika, że dzwoniący nęka ludzi i wyłudza od nich dane.

Czyj to numer +48538576263?

Odbierając usłyszymy automatyczną sekretarkę. Po wybraniu odpowiednich cyfr, jesteśmy poinformowani że występujemy w bazie dłużników. Oczywiście jest to nieprawdą.

Zdarzają się również opinie przeciwne tzn. że telemarketer dzwoni z ofertą kredytu. Próbuje dowiedzieć się jaką sytuację finansową ma rozmówca, aby przedstawić „najlepszą” ofertę. Według danych znajdujących się w internecie lepiej unikać odbierania numeru +48538576263. W przypadku, gdy nie znamy danego numeru lepiej nie odbierać, albo odebrać ale nie podawać żadnych danych. Po rozmowie lepiej zweryfikować rozmówcę np. tak jak ja to zrobiłam dzięki internetowi bądź zablokować dany numer w swoim telefonie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *