735958926 dzwoni co dnia?

735958926

Smartfony od jakiegoś czasu to absolutny must have każdego człowieka na Ziemi. Czy to słuszne? Nie jesteśmy tu po to, aby to oceniać, ale bez wątpienia użytkowanie telefonu komórkowego nowej generacji niesie ze sobą cienie i blaski. Jak uchronić się przed ich ciemniejszą stroną? Może być ciężko, ale da się to zrobić. Największymi zagrożeniami korzystania z telefonu komórkowego jest możliwość szybkiego uzależnienia od niego (na wskutek mnogości najróżniejszych opcji rozrywki na smartfonie), a także męczący i rozpowszechniający się coraz bardziej spam telefoniczny, od którego nie sposób uciec. A może jednak są jakieś sposoby? Czy kojarzysz numer: 735958926? Na jego przykładzie pokażemy ci, że można radzić sobie ze spamem telefonicznym i w jaki sposób.

Na początek ogranicz podawanie własnych danych w internecie. Wiemy, jak kuszące są promocje za newsletter, ale gdy się do niego zapisujesz, podawaj tylko adres e-mail. Podając numer telefonu, z góry skazujesz się na porażkę, bo twoje dane będą krążyć. Po drugie nie odbieraj telefonów – to najlepszy sposób na zatrzymanie toczącej się kuli obcych telefonów. Najlepiej blokuj natrętne numery. Dożyliśmy takich czasów, gdzie wyświetla nam się powiadomienie, które numery mogą być złośliwe. W komórkach nowej generacji wyświetla się wówczas napis: „podejrzenie spamu” lub „podejrzenie oszustwa.” Warto wziąć to pod uwagę i po prostu nie odbierać. Gdy nie odbierasz, nie zwiększasz ryzyka, że spam będzie się powtarzał. Dlaczego? Często mamy do czynienia z tak zwanymi „głuchymi telefonami.” To właśnie przez nie utwierdzamy w przekonaniu telemarketerów, że nasze numery są aktywne, a wtedy można bez problemu do nas dzwonić. Taka informacja idzie dalej w eter i stąd kolejne propozycje telemarketerów. Sprawdziliśmy numer 735958926 na stronie nieznany-numer. Jest to jedna z wielu stron przeznaczonych do weryfikowania numerów telefonów. Polecamy ci zarówno tę, jak i inne podobne domeny.

Wpisując w wyszukiwarkę dany wyżej numer, dowiadujemy się o nim wielu przydatnych informacji. Na stronie nieznany-numer widnieje na przykład informacja o tym, że: jest to numer, należący do sieci T-Mobile Polska; numer został zidentyfikowany jako głuchy telefon, numer był wyszukiwany już 1939 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu. Reputacja numeru natomiast została przez większość użytkowników oznaczona jako negatywna. W sekcji komentarzy czytamy, na przykład: „Usługi dla przedsiębiorców. Nie mają zgód marketingowych. Pan bezczelny, wspomniał, że nie musi ich mieć (a musi – proponuję edukację pracowników). Żałuję, że nie zapisałam nazwy tej „firmy””, „Głuchy telefon”, „Oddzwaniam. Słyszę komunikat <proszę czekać>. Zgłasza się jakaś baba. Pytam, gdzie się dodzwoniłem. A ona odkłada słuchawkę.”, „Na wiadomość, że nagrywam rozmowę pani się obraziła”, „Sprzedawca T-Mobile, dzwonią bez przerwy z podobnych numerów, szkoda czasu.”

Jak widzisz, w sekcji komentarzy można dowiedzieć się wielu cennych informacji. Korzystaj z podobnych stron, aby unikać i przestrzegać innych przed spamem.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *