Niechciane połączenie z numeru 606630221

606630221

Coraz więcej z nas ma już dość natarczywie dzwoniących numerów. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy czekamy na ważny telefon. W takiej sytuacji, każdy dzwonek daje nam nadzieję. Niestety, okazuje się że to znów niechciane połączenie. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie na telefon komórkowy stosownej aplikacji do blokowania nieznanych połączeń. Takich programów jest mnóstwo. Wybór najlepszej wcale nie jest taki łatwy. Na początek trzeba wiedzieć jaka aplikacja będzie u nas działać, to zależy od naszego systemu operacyjnego (Windows Mobile, Android, Symbian, iPhone). Gdy już znajdziemy interesujący nas program, warto zapoznać się z jego funkcjami. Jest możliwość zainstalowanie podstawowej aplikacji, która będzie blokować tylko połączenia nieznane, te których nie mamy zapisanych w swojej książce adresowej. Jest też opcja utworzenia białej i czarnej listy numerów nieznanych. Te które będą na czarnej nie będą już nas nękać telefonami. Jeśli kogoś denerwują, irytują wiadomości z reklamami czy linkami od obcych nadawców warto znaleźć taką aplikację, w której jest możliwość blokowanie/usuwanie spamu SMS-owego i / lub email-owego. Im lepszy program tym więcej miejsca potrzebuje, aby można było go zainstalować. Trzeba również patrzyć, czy wybrana przez nas aplikacja jest darmowa, czy trzeba za nią zapłacić. Ze względu na ciągłe aktualizację, wejście na rynek nowych programów do zwalczania spamu telefonicznego, SMS-owego, email-owego te programy stale się zmieniają. Trzeba brać pod uwagę to, że co jakiś czas trzeba je uaktualniać bądź sprawdzić czy nie ma jakiejś nowszej wersji do ściągnięcia. Nie raz inna aplikacja ma lepsze oceny użytkowników, bądź ma coś co w obecnej nam przeszkadza. Dlatego warto od czasu do czasu przeglądać czy nie ma jakiejś nowej, która nam bardziej odpowiada.

Spam telefoniczny to jeden z najczęstszych problemów posiadaczy telefonów komórkowych. Warto więc zastanowić się jak sobie z nim poradzić. Coraz częściej odnotowuje się również podejrzane linki, które są wysyłane przeważnie na adres email-owy. W wiadomości z tym linkiem dostajemy wiadomość, że należy wpłacić jakąś kwotę aby kurier dostarczył nam paczkę. Najczęściej są to małe kwoty, aby nie wzbudzać podejrzeń. Dużo osób płaci te parę złotych, myśląc że faktycznie jest nie dopłata do przesyłki. Nawet nie podejrzewając, że jest to wyłudzenie. Wchodząc w łącze jesteśmy przekierowani na np. stronę do logowania się na bankowość elektroniczną. Na szczęście taka forma wyłudzenia jest już doskonale znana wielu osobom, więc poszkodowanych jest coraz mniej. Nawet ja ostatnio miałam taką sytuację. Czekałam na kuriera z przesyłką i w dniu dostarczenia paczki dostałam sms, że mam dopłacić 3,20zł. Oczywiście nie zapłaciłam, a kurier normalnie dostarczył paczkę. Zastanawiałam się tylko nad tym skąd oszust wiedział, że mam dziś mieć dostarczoną paczkę. Czy ma wgląd w system firm kurierskich?

Ostatnio natknęłam się na numer 606630221, który został zgłoszony jako niebezpieczny, nękający. Postanowiłam przyjrzeć się sprawie. Na czym polega oszustwo? Po co wydzwania do ludzi? Po przeanalizowaniu kilkunastu stron ustaliłam parę faktów. Operatorem tego numeru jest T-Mobile. Niestety, nie udało mi się znaleźć informacji na temat lokalizacji osoby dzwoniącej z tego numeru. Wiem za to, że jest to oszust działający na całą Polskę. Za tym numerem kryje się człowiek, ale i automatyczna sekretarka.

Numer +48606630221 informuje nas o zadłużeniu. Osoba dzwoniąca proponuje nam pomoc w wyjściu z zadłużenia tzw. „ulga od długu”. Najlepiej by było nie odbierać obcych numerów, ale jeśli już odebraliśmy należy zachować spokój po wysłuchaniu osoby dzwoniącej. Ważna jest część analizowania usłyszanych informacji. Po pierwsze trzeba się zastanowić czy faktycznie możemy mieć jakiekolwiek zadłużenie. Jeśli odpowiedź brzmi nie to najlepiej zignorować takie połączenie. W przypadku, gdy mamy wzięty jakiś kredyt czy pożyczkę, należy pokierować tak rozmową aby mieć pewność, że to oszust. Ważne, aby nie podawać żadnych informacji o nas (imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel, numer dowodu itp.). Zapytajmy skąd mają numer i z jakiej instytucji dzwonią. To pozwoli nam rozpoznać ton głosu, który może zdradzić nam wiele. Jeśli nie otrzymamy konkretnej odpowiedzi, albo wymijająca najlepiej dalej nie dyskutować, tylko rozłączyć się. Jeśli wydaje nam się, że to co osoba dzwoniąca mówi jest prawdą, należy udać się do miejsca gdzie mamy potencjalny dług i tam porozmawiać o spłacie zadłużenia. Nigdy nie ustalamy, żadnych szczegółów przez Internet. Z dużym przekonaniem mogę powiedzieć, że banki wolą mówić o sprawach finansowych na spotkaniu w ich placówce. Często też wysyłają pisma z informacją o zadłużeniu i prośbą o spłatę. Numer +48606630221 to na pewno oszustwo! Chcą uzyskać nasz dane wrażliwe. Dzwonią do ludzi, a raczej nękają po to abyśmy w sytuacji stresowej podali interesujące ich dane. Nie wolno tego robić! Weryfikacja prawdziwości usłyszanych informacji jest kluczowa..

Jest bardzo dużo oszustów, którzy wzbogacają się na innych. Najlepszym rozwiązaniem jest nieodbieranie nieznanych numerów. Często jednak nie stosujemy się do tego i ciekawość bierze górę. Wtedy naszą rolą (odbierających) jest to aby zachować spokój, nie podawać żadnych informacji o nas. Należy zgłaszać każde oszustwo. Tylko dzięki interwencji jesteśmy w stanie zapobiec tragedii jaką jest kradzież naszych pieniędzy. Wszystkie podejrzane numery należy przekazać do weryfikacji. Jest specjalna instytucja, która zajmuje się oszustwami w sieci, spamem telefonicznym. Nazywa się ona CERT Polska. Każdy może do nich napisać czy wysłać zgłoszenie o oszustwie. Ich analitycy, każdą skargę analizują bardzo dokładnie. Jeśli potwierdzą się otrzymane informacje reagują. Współpracują z innymi instytucjami do zwalczania oszustw, kradzieży itp. Żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odzewu. A ich praca jest doceniana przez wiele osób. To dzięki CERT Polska dużo oszustów zostało zdemaskowanych.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *