Czy połączenia z 882182503 są bezpieczne?

882182503

Jest coraz więcej zgłoszeń o popełnianiu przestępstw w sieci. Głównie chodzi o wyłudzenie danych osobowych, danych do kont internetowych, włamania na czyjeś konta społecznościowe, wyłudzenia pieniędzy z czyjegoś profilu na portalu społecznościowym. Ilość podejrzanych stron internetowych, linków przesyłanych nam np. w wiadomości na Messenger, wiadomości SMS-owych czy mail-owych stale rosną. Obecnie posiadanie telefonu stacjonarnego, komórkowego albo kont na różnych portalach społecznościowych typu Facebook czy Instagram niesie ze sobą pewne ryzyko. Dzięki wymienionym przed chwilą urządzeniom czy kontom możemy zostać oszukani. Kwestia jest tego typu czy będziemy na tyle rozważni i ostrożni, aby „przejrzeć” oszusta. Metody działania takiego człowieka są coraz częściej nagłaśniane. Niestety ze względu na dużą liczbę osób nieuczciwych problem jest coraz poważniejszy. Skoro cały czas liczba oszustów się zwiększa to znaczy że społeczeństwo ciągle daje się nabierać na ich „sztuczki”. Bywają naprawdę przekonujący, ale każdą usłyszaną informację należy weryfikować. Szczególnie gdy jest ona usłyszana przez telefon komórkowy czy stacjonarny.

Oszuści najbardziej lubią grasować w sieci oraz dzwoniąc do ludzi, ponieważ w dużej mierze zostają wtedy anonimowi. Czują się bezkarni ze względu na to, że oszustwa których dokonują są wykonywane na odległość. Nikt nie będzie w stanie po samym głosie rozpoznać, czy został na przykład okradziony przez tą konkretną osobę. Fajnym przykładem tego jest telefon do przyjaciółki, odbiera jej siostra a my nie rozpoznajemy że rozmawiamy z kimś innym. Myślę, że każdemu z nas zdarzyło się kiedyś pomylić głosy osób z którymi przebywamy bardzo często. To jest bardzo dobry dowód na to, że nawet jakbyśmy mieli bardzo dobrą pamięć to często i ona może nas zawieźć. Tym bardziej obcego głosu nie będziemy mogli zapamiętać, chyba że nagramy rozmowę i będziemy sobie odtwarzać co chwilę, aby nam się utrwaliło w głowie. Trzeba tylko pamiętać, że telefony też umieją zniekształcić głos na tyle, że nie uda nam się zweryfikować oszusta. Istnieje również możliwość kupienia specjalnego modulatora głosu. Jego zadaniem jest zniekształcenie bądź zmienienie barwy, tonu głosu, na tyle aby nie przypominał oryginalnego. Takie urządzenie można kupić nawet za 100 zł, więc nie jest to majątek. A dzięki niemu oszust może czuć się jeszcze bardziej pewien, że nikt go nie rozpozna po głosie.

Bardzo popularnym numerem, który króluje w wyszukiwanych frazach jest 882182503. Bardzo dużo osób skarży się na nękanie. A numer ten jest wyszukiwany w Internecie od przynajmniej sierpnia 2021. Przeglądając różne strony, jestem pewna że dalej wydzwania do ludzi. Mogłabym nawet powiedzieć że z większą częstotliwością niż wcześniej. Poznajmy więc kilka faktów, na temat numeru +48882182503. Jego operatorem jest T-Mobile. Dzwoniący dzwoni po ludziach z całej Polski, więc ciężko namierzyć jego lokalizację. Użytkownicy zgłosili ten numer jako niebezpieczne, nękające połączenie.

Za tym numerem kryje się telemarketer oraz automatyczna sekretarka. Oferują usługi finansowe, a dokładniej „ulgę od długu”. Informują odbierającego, że widnieje w systemie jako dłużnik. Mówią, że pomogą wyjść z zadłużenia. W zamian oczekują prowizji. Proszą o pełnomocnictwo do negocjacji terminów oraz rat spłat zadłużenia. Oczywiście na takim pełnomocnictwie są nasze dane wrażliwe imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel, numer dowodu osobistego. A więc wszystkie niezbędne informację, aby i nas oszukać. Trzeba podkreślić, że najprawdopodobniej nie mamy żadnego zadłużenia, a nawet jeśli mamy to oni nie mają prawa o tym wiedzieć. Ich oferta jest skierowana, aby nas okraść a nie pomóc wyjść nam z zadłużenia. Po uzyskaniu takiego pełnomocnictwa od nas nie mamy już żadnego odzewu z tego numeru. Jedynie co uzyskujemy to pustki na koncie albo informacje o zaciągniętym kredycie (oczywiście kredyt został zaciągnięty na nasze dane ale to nie my). W taki sposób działają oszuści.

Nie odbierajmy połączeń, których nie znamy. Oszuści tylko czekają na to aby nas okraść. A my odbierając, narażamy siebie i rodzinę na pogorszenie sytuacji finansowej. Oszuści potrafią być na tyle przekonujący, że w momencie stresu, przerażenia na wszystko się godzimy i nie myślimy logicznie. Sytuacje, w których dowiadujemy się że mamy jakieś zadłużenie, albo niezapłaconą ratę kredytu emocje są tak silne, że podajemy swoje dane wrażliwe. A po rozłączeniu się dopiero zaczynamy analizować co zrobiliśmy. Czasem dopiero ktoś inny uświadamia nas, że to był oszust. Wtedy jest już za późno, bo najczęściej jesteśmy ubożsi o kilkaset lub kilkanaście tysięcy złotych. Jest wiele rodzin, które mają kredyty, a takie połączenia są stresujące i odbiera nam zdolność logicznego myślenia. Przestrzegam przed odbieraniem nieznanych numerów i weryfikowanie ich. Mając gdzieś zadłużenie lepiej skontaktować się z tą jednostką osobiście niż rozmawiać o problemach finansowych z kimś przez telefon.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *