Kto do nas dzwoni z 717293850?

717293850

Coraz częściej dzwonią do nas obce numery, a my ciągle mamy ten sam dylemat. Odebrać czy zablokować połączenie. Jednej złotej rady nie ma. Nikt nie jest jasnowidzem, żeby stwierdzić na 100% czy osoba po drugiej stronie słuchawki jest uczciwa, czy to kolejny oszust. Większość powiedziałaby, że najlepiej nie odbierać. Niestety, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Z nieznanego numeru może dzwonić ktoś z rodziny, przyjaciół, który w danej chwili potrzebuje naszej pomocy. Nie tak rzadko zdarza się, że zapominamy telefonu i dzwonimy od kogoś innego. W sytuacjach kryzysowych nie ma czasu na pisanie SMS-ów kto dzwoni. Jeśli jest czas to zawsze można dzwonić parę razy, ale to też nie rozwiązanie gdy w grę wchodzi np. czyjeś życie. Dlatego nieodebranie obcego numeru nie zawsze jest właściwym wyjściem.

Widząc obcy numer na wyświetlaczu telefonu można szybko „wygooglać” go w sieci. Jeśli nie ma danych na temat tego numeru, raczej jest bezpieczny. Można odebrać, gdyż jest duże prawdopodobieństwo, że jest to osoba prywatna. Telemarketerzy, ankieterzy itp. w 99% są do sprawdzenia w sieci. Postanowiłam, że i ja prześledzę jeden z podejrzanych numerów. Numer, który wzięłam pod lupę to 717293850. Większość użytkowników portalu ktoto.info oceniło go negatywnie. Na dzień 7.01.2022 było ponad osiem tysięcy wyszukiwań tego numeru. Po przeanalizowaniu paru stron udało mi się dowiedzieć, że jest to połączenie stacjonarne. Dzwonią z województwa dolnośląskiego, a dokładniej z Wrocławia.

Komentarzy na temat numeru 717293850 jest dość sporo. Głównie dzwonią w celu przedstawienia oferty związanej z fotowoltaiką. Jest też parę komentarzy, które wskazywałyby że ich celem jest wyłudzenie danych. Dzwonią, gdyż chcą sprawdzić możliwości techniczne do założenia instalacji fotowoltaicznej. Pierwsze pytanie nasuwa się czy odbierający w ogóle chce mieć założoną instalację fotowoltaiczną? Z tego co czytam to nie. Po usłyszeniu odmowy, dzwoniący zachowuje się bardzo nieprzyjemnie (wyzywa, krzyczy, straszy) a finalnie się rozłącza. Oszuści nie przestają dzwonić nawet po usłyszeniu, że mieszka się w bloku. Nie zniechęca ich nawet wiadomość, że nie jesteśmy właścicielem domu, w którym się zamieszkuje. Są bardzo nachalni. Słowo „nie” jakby nie istniało w ich słowniku. Bardzo ciężko się od nich uwolnić.

Dość spora część ludzi skarży się, że po odebraniu połączenia nikt się nie odzywa. Podsumowując lepiej nie odbierać numeru 717293850. Po odebraniu dzwonią ze zdwojoną siłą. Oszuści są bardzo niekulturalni. Ich język pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej zablokować ten numer. Niestety blokowanie połączeń to nie jest wyjście na dłuższą metę. Oszuści mogą dzwonić z kolejnych numerów, z tą samą „ofertą”. Dlatego moją złotą zasadą jest nieodbieranie obcych numerów i sprawdzanie ich w sieci. Jeśli jest możliwość to wystawiam komentarze, aby uchronić innych przed oszustami, kryjącymi się za tym numerem stacjonarnym. Im więcej komentarzy ostrzegawczych tym lepiej.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Marta pisze:

    Złośliwe, uporczywe nękanie wielokrotnymi telefonami pomimo protestów! Bardzo nieprzyjemna i chamska osoba. Zapytana skąd ma mój prywatny telefon – rzuciła słuchawką. Nielegalnie przetwarzają dane osobowe. Zgłaszam na policję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *