Połączenie z numeru 799656806

799656806

Dużo osób skarży się na połączenia z nieznanych numerów. Często mamy dylemat odebrać, czy lepiej nie? Kto próbuje się z nami skontaktować? Czy to coś ważnego, a może telemarketer? Na te wszystkie pytania da się w większości przypadków znaleźć odpowiedzi. Należy wpisać nieznany numer w wyszukiwarkę „google”, a następnie przeanalizować wyświetlone wyniki. Najczęściej za nieznanymi numerami kryją się oszuści. Potrafią dzwonić po kilka a nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Coraz więcej takich połączeń odnotowuje się w późnych godzinach wieczornych lub w nocy. Dzwonią o różnych porach, aby osiągnąć swój cel. Widząc połączenie o pierwszej w nocy, często wyobrażamy sobie, że komuś bliskiemu coś się stało i odbieramy, a później żałujemy. Naciskając zieloną słuchawkę, skazujemy się na jeszcze częstsze telefony z nieznanych numerów. Nie ma znaczenia czy rozmawialiśmy z potencjalnym oszustem, czy od razu się rozłączyliśmy. Dla nich liczy się sam fakt, że odebraliśmy i znów szukają kontaktu z nami poprzez jeszcze częstsze telefony. Od niechcianych numerów ciężko się uwolnić. Najczęściej blokując jeden numer zaraz dzwonią z innego, bardzo podobnego. Różnice przeważnie są tylko w 3 ostatnich cyfrach. Jeśli chcemy się dowiedzieć kto dzwonił najlepiej sprawdzić podejrzany numer. Można to zrobić zupełnie za darmo. Wpisujemy numer w wyszukiwarkę Internetową i analizujemy po kolei wyniki wyszukiwania.

Postanowiłam sama przeprowadzić małe śledztwo na temat numeru 799656806. Operatorem tego numeru jest Orange. Niestety, nie udało mi się odnaleźć żadnych informacji na temat lokalizacji. Wpisując ten numer w wyszukiwarkę możemy przeczytać, że został zgłoszony jako niebezpieczny, nękający, irytujący. Dzwoni po kilkanaście razy w ciągu dnia. To powinno nam dać do myślenia. Nie jeden numer już analizowałam i z doświadczenia wiem, że takie ogólnikowe informację się potwierdzają na późniejszym etapie śledztwa.

Czytając kilkadziesiąt komentarzy na różnych stronach, już wiem skąd taka ogólna zła numeru +48799656806. Większość komentarzy świadczy o tym, że ktoś dzwoni i nic nie mówi, tzw. głuche telefony. Może to być czyjaś dobra zabawa, ale nie wykluczałabym robocall. Ta automatyczna sekretarka działa tak jakby to był głuchy telefon. Czemu tak się dzieje? Jak odbieramy takie połączenie to zanim usłyszymy dźwięk automatu mija kilka bądź nawet kilkanaście sekund. Większość osób widocznie nie doczekała tego momentu i stąd te komentarze. Mało jest wpisów konkretnych. Ale jeśli są to myślę, że wynikają z tego że ktoś poczekał trochę dłużej. Osoby bardziej cierpliwe napisały, że to robocall. Zdarzają się również pojedyncze wpisy, że ktoś zaprasza na zajęcia doszkalające z różnych przedmiotów np. matematyka, fizyka, historia itd. Numer +48799656806 zaliczany jest do nękających, bo tak naprawdę dzwoni niezliczoną ilość razy, a nikt nie jest w stanie w 100% stwierdzić jaki jest jego cel. Można gdybać, że zapisy na zajęcia dodatkowe to sposób na wyłudzenie pieniędzy. Mogą prosić o jakąś zaliczkę albo inną wpłatę na zajęcia, których tak naprawdę nie będzie. Zdarzają się takie przypadki. Aczkolwiek tak jak mówię nie można po dosłownie paru wpisach być pewnym, że dany numer to oszustwo. Jedyne co wiemy to to, że numer +48799656806 jest bardzo podejrzany i za mało mamy informacji, żeby z czystym sumieniem wydać osąd.

Za większością nieznanych numerów kryją się osoby, które chcą nas wykorzystać materialnie. Stracić swoje oszczędności można w kilka minut, a odzyskanie ich często jest niemożliwe. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie nieznanych numerów. To nic nie kosztuje, a może pomóc w weryfikacji, czy połączenie jest bezpieczne. Podkreślam, aby czytać komentarze na różnych stronach, a nie przeglądać pobieżnie pierwszą lepszą. Takie „sprawdzanie” nie jest rzetelne, a co za tym idzie informacje mogą być nieprawdziwe. Niektóre sytuacje mogą być odbierane inaczej, ze względu na to że każdy z nas ma inny charakter. Jedni lubią odpowiadać na pytania badawcze, inni ludzie nienawidzą.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *