W jakiej sprawie dzwoni 451409850?

451409850

Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się czy można coś zrobić z niechcianymi połączeniami. Najprościej po prostu zablokować nieznany numer. Należy pamiętać, że to nie daje nam żadnej gwarancji, że w niedługim czasie nie zadzwoni ktoś z innego obcego połączenia. Bardzo często jeśli raz naciśniemy zieloną słuchawkę to uwolnić się od niechcianego numeru będzie nam jeszcze ciężej niż wcześniej. Można powiedzieć, że odebranie obcego połączenia to dla dzwoniącego zachęta do dalszego nękania telefonami. W przypadku, gdy mamy podejrzenie, że ktoś włamał nam się na konto społecznościowe, wykradł nasze dane osobowe albo otrzymany link SMS-em jest podejrzany najlepiej takie sytuacje zgłosić. Został powołany pewien zespół badawczy o nazwie CERT Polska, który ma za zadanie ochronę cyberbezpieczeństwa. Jeśli mamy wątpliwości co do bezpieczeństwa otrzymanego linka, warto go im przesłać. Zostanie zweryfikowany przez dwie osoby. Jeśli okaże się, że faktycznie mamy rację to niebezpieczna domena trafi na specjalną listę ostrzegawczą. Można również wypełnić stosowny formularz na stronie CERT Polska i opisał swoje podejrzenia co do oszustwa np. w Internecie.

Stwierdziłam, że sprawdzę bardzo znany numer 451409850. Sama jestem ciekawa jakie znajdę informację w sieci o +48451409850. Warto podkreślić, że właściciel tego numeru ma jeszcze inne np.: +48451409800, +48451409600, +48451409200 i wiele innych. Połączenie z ego numeru na pewno nie jest bezpieczne, więc lepiej nie odbierać. Mimo, że jest dużo sprzecznych informacji oraz niewiadomych związanych z tym numerem, warto przedstawić to co już wiemy. Jak zdążyliście zauważyć numer jest dość podejrzany sam w sobie. Dlaczego? Z tego co wiem żaden numer telefonu komórkowego nie zaczyna się cyframi 451, co oznacza że nie można go przypisać do żadnej sieci. Początek 45 to kierunkowy Danii, ale po głębszej analizie mam wątpliwości czy to numer z tego Państwa, ponieważ po kierunkowym powinno być jeszcze 8 cyfr. Więc numer powinien być zarejestrowany w Polsce. Nie można ustalić ani sieci, ani lokalizacji właściciela numeru +48451409850.

Kolejną podejrzaną rzeczą są tematy rozmów z odbiorcami połączenia. Po przeczytaniu kilkunastu stron z komentarzami do tego numeru mam mieszane uczuci. Jedni piszą, że za numerem kryje się przedstawiciel świadczący usługi z zakresu fotowoltaiki, a drudzy informują nas że dzwoni ktoś z programu zdrowotnego. Nie brakuje również komentarzy, że „rozmawia się” z automatyczną sekretarką. Najbardziej zaciekawił mnie jeden wpis, w którym mężczyzna napisał, że oferowane są dofinansowania w kwocie 15 tysięcy do fotowoltaiki. Osoba ta pisze, że nie ma dopłat w takiej kwocie, więc z czystym sumieniem twierdzi, że to oszust. Jest duże prawdopodobieństwo, że to zagrywka osoby nieuczciwej. Może w teorii oferować 15 tysięcy, ale w zamian będzie potrzebował naszych danych osobowych. Oczywiście, jeśli tak jest to trzeba zapamiętać, że nigdy nie wolno nikomu podawać naszych danych wrażliwych, ponieważ mogą zostać wykorzystane przeciwko nam. Oszuści potrafią być bardzo przekonujący, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Druga część osób twierdzi, że dzwoni ktoś i zaprasza na zabiegi w celu poprawy naszego zdrowia. A za przyjście oferowane są jakieś małe sprzęty AGD bądź elektroniki. Numer +48451409850 na pewno jest niebezpieczny i działa na dwóch polach: fotowoltaika oraz programy zdrowotne. Jest też możliwość, że osoba się przebranżowiła. Na początku oferowała spotkania z jakimiś specjalistami do spraw zdrowotnych np. dietetyk, rehabilitant, lekarz rodzinny itp. Gdy już była na tyle znana w Internecie to postanowiła oferować usługi z zakresu, który jest bardziej na topie czyli fotowoltaika. Pamiętajmy, że niebezpieczeństwo może być wszędzie. Lepiej nie odebrać, niż później żałować że się to zrobiło. A jeśli chcemy uzyskać więcej informacji o numerze to najlepiej go sprawdzić w sieci. Można to zrobić całkowicie za darmo, a jedyne co trzeba mieć to podłączenie do sieci oraz około 15 minut na weryfikację informacji o nieznanym numerze.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *