668840041 cały czas dzwoni?

668840041

Spam telefoniczny męczy nas na co dzień. Nie jesteśmy w stanie zwalczyć wszystkich połączeń od obcych numerów, bo coraz więcej ich jest. Całe szczęście, w najnowszych smartfonach jest już opcja wyświetlania powiadomienia o ewentualnym spamie – dzięki temu wiemy, kiedy nie odbierać. Gorzej jednak, gdy tej opcji nie ma lub gdy nasza praca polega na odbieraniu telefonów od klientów i nie zawsze wyłapiemy notkę: „podejrzenie o spam.” Jest to bardzo męczące, nie zawsze chce nam się rozmawiać z telemarketerami, choć denerwujące jest też samo odrzucanie niechcianych połączeń, zwłaszcza, że jest ich w ostatnim czasie znacznie więcej niż kiedyś. Jak radzić sobie z tym zjawiskiem? Co powinniśmy robić lub – wręcz przeciwnie, co jest zakazane w walce ze spamem telefonicznym?

My radzimy – nie odbieraj. Nie odbieraj, ponieważ nie wiesz, kto jest po drugiej stronie. Jeśli będzie to ktoś zainteresowany rozmową z nami, zadzwoni ponownie lub uprzedzi SMS-em, z kim mamy do czynienia. Ty też możesz zwyczajnie wysyłać wiadomość – „Proszę powiedzieć, kto dzwoni, nie odbieram od nieznanych.” Jeśli to znajomy, na pewno odpisze. Jeśli firma telemarketingowa, z pewnością nie.

Nie odbieraj również ze względu na zjawisko „głuchych telefonów.” Dlaczego i czym są „głuche telefony”? To zjawisko, polegające na odbieraniu od nieznanego numeru połączenia, po czym spotkanie się z ciszą i dźwiękiem zakańczania rozmowy. Jest to sposób, aby zebrać informację na temat naszego numeru – jest aktywny, czy nie. Jeśli jest, oznacza to tylko tyle, że możemy spodziewać się jeszcze więcej spamu telefonicznego. Dlatego właśnie nie należy odbierać od nieznanych numerów. Unikaj tego, a jeśli już musisz odebrać, pamiętaj, by nie używać słowa: „tak.” Takie połączenia są zazwyczaj nagrywane bez twojej zgody, a zatem wykorzystują później twoje słowa, aby mieć je jako podkładkę pod różne zgody, których tak naprawdę nie wyraziłeś.

Jeśli musisz odebrać telefon, nie zapomnij o korzystaniu ze stron, takich jak: numerytelefonow, ktotoinfo, nieznany-numer czy odebrac.pl. Właśnie na takich domenach odszukasz niezbędne informacje na temat spamujących numerów telefonów. Poszerzysz wiedzę, zdobędziesz niezbędne informacje, ale i również możesz podzielić się swoimi odczuciami na temat danego numeru z innymi! To bardzo pomocne.

Numer 668840041 to numer widniejący na stronie nieznany-numer jako numer komórkowy, należący do sieci T-Mobile Polska, został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z fotowoltaiką. Numer ten został oznaczony przez większość użytkowników jako negatywny. Wyszukiwany była aż 1907 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu – co wskazuje na to, jak duży jest problem ze spamem ze strony tego numeru. W komentarzach czytamy: „Naciągacz”, „Dzwoni i cisza, nie odbiera, gdy oddzwaniam”, „Wciskanie kitu z fotowoltaiką”, „Spamerzy z fotowoltaiki”, „Dzwoni regularnie co dwie godziny”, „Fotowoltaiczne naciągactwo. Pozyskują numery nie wiem skąd? Proponuję powołać się na przywilej prawa RODO z natychmiastowym żądaniem usunięcia z bazy danych.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *