697612223 nie przestaje dzwonić?

697612223

Spam telefoniczny jest szczególnie nieprzyjemnym zjawiskiem – przychodzące połączenia od nieznanych numerów mogą przyprawiać o gęsią skórkę lub zwyczajną irytację – wszak nie jest to przyjemne – non-stop odrzucać takie połączenia lub wdawać się w rozmowy z telemarketerami, próbującymi wcisnąć nam kolejną sokowirówkę, proponującymi nam szybki kredyt albo pożyczkę w banku lub koncentrującymi się na namówieniu nas do zapisania do newslettera, zalogowania się w kolejnym sklepie internetowym. Wiemy, że może to denerwować i na dłuższą metę odrzucać od jakichkolwiek rozmów telefonicznych. Dziś chcemy przekazać wam wiedzę, jak zachować się podczas doświadczania zjawiska spamu telefonicznego, jak sobie z nim radzić, jak go zwalczać, a także przedstawić jeden ze spamujących w ostatnim czasie numerów. Przeczytajcie do końca, jeśli chcecie zaznajomić się z tymi informacjami.

Przede wszystkim radzimy, by nie odbierać nieznanych połączeń. Jest to niebezpieczne ze względu na to, że zwiększamy prawdopodobieństwo większego spamu telefonicznego. Może być tak, że nie będziemy umieli już z tym walczyć, bo będziemy dostawać po kilkanaście połączeń dziennie. Często, gdy odbieramy, spotykamy się z głuchą ciszą po drugiej stronie. Jest to zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu” – oznacza to, że jest zbierana jedynie informacja dotycząca naszego numeru – czy jest aktywnym numerem, czy wygasłym. Jeśli odbierzemy, powiemy: „Halo”, jesteśmy odnotowani jako numer aktywny – tym samym musimy liczyć się z tym, że będziemy otrzymywać dalej dużo telefonów z najróżniejszymi propozycjami handlowymi. Nie uciekniemy od tego.

Zalecamy więc nieodbieranie od nieznanych numerów. Jeśli już musimy odebrać, bo albo nie przychodzi nam powiadomienie „podejrzenie spam”, albo zwyczajnie prowadzimy firmę i często odbieramy połączenia od nieznanych numerów, ponieważ mogą być potencjalnymi klientami – pamiętajmy, by zaglądać na wyszukiwarki, takie jak: nieznany-numer, odebrac.pl, numerytelefonu czy ktoto.info. Właśnie one są stworzone do tego, by weryfikować dręczące nas numery telefonów. Sami również możemy wystawiać tam opinię, uświadamiając dzięki temu inne osoby zmagające się ze spamem telefonicznym.

Numer 697612223 na stronie nieznany-numer został oznaczony jako numer komórkowy w sieci PLUS. Został również zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Plus. Numer jest negatywnie oceniany przez użytkowników. Wyszukiwany był aż 9118 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy, których jest ponad 30, czytamy, między innymi: „Dzwoni i cisza w słuchawce”, „Głuchy telefon”, „Dzwonek i cisza… jeszcze raz zadzwoni i zablokuję.”, „Oferta Plusa”, „Muzyczka w tle. Nikt się nie odzywa”, „Dzwoni kilkadziesiąt razy w dzień i wieczorem. NIE ODBIERAĆ, BLOKOWAĆ. NIE ODDZWANIAĆ. U mnie wpisany na czarną listę. Bardzo irytujący i bardzo negatywny i bardzo denerwujący. Zgłoszę ich na policję za nękanie, to odechce im się nękać ludzi!”, „Cisza”, „Plus z ofertą.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *