412021740 koniecznie sprawdź ten numer

412021740

Znów wydzwaniają? Numery, których w ogóle nie znasz? Masz powoli dość odrzucania w kółko nieznanych połączeń lub wiadomości SMS o treściach typu: „Aby odebrać paczkę, musisz uiścić wpłatę…”? Czasem masz wrażenie, że zaraz omyłkowo rzeczywiście dasz się nabrać i ktoś cię oszuka? No właśnie, spam telefoniczny jest wciąż rozpowszechniającym się sposobem na manipulowanie, oszukiwanie i kradzież. Nie umiemy z tym wygrać, dlatego wciąż się to powtarza. Tylko jak to właściwie zwalczyć? Masz wrażenie, że próbowałeś wszystkiego? A próbowałeś po prostu… nie odbierać połączeń od nieznanych numerów? Bingo, właśnie tego powinieneś spróbować! Wiesz, że gdy odbierasz telefon, często padasz ofiarą tak zwanego „głuchego telefonu”, który jest stosowany w konkretnym celu – właśnie po to, by sprawdzić, czy twój numer należy do numerów aktywnych, które można potem zawalać najróżniejszymi propozycjami konsumenckimi? Jeśli nie, to właśnie to sobie uświadomiłeś. I teraz już wiesz, że nie należy odbierać nieznanych połączeń! Przykładasz w ten sposób rękę do zwiększenia prawdopodobieństwa, że spam telefoniczny będzie pojawiał się coraz częściej.

W niektórych telefonach jest już możliwość filtrowania spamu – gdy dzwoni obcy numer, wyświetla się informacja „Podejrzenie spamu” lub „Potencjalne oszustwo” i to bardzo ułatwia życie. Niestety, nie każdy ma tę funkcję, dlatego nadal wiele osób łapie się na odbieranie połączeń od nieznanych numerów. A co najgorsze – niektórzy wciąż łapią się na próbę oszustwa i manipulacji… Zwłaszcza osoby starsze. Sytuacja ze Śląska, gdzie robotnik naprawiający uszczelkę w mieszkaniu starszej pani, przyłapał oszusta na gorącym uczynku – próbował wyłudzić od niej pieniądze przez telefon, podając się za wnuczkę. Tak, to ciągle się dzieje. To ciągle może spotkać któregoś z twoich bliskich. Dlatego tak ważne jest, by uważać, by uświadamiać ludzi. Najlepiej jest po prostu weryfikować poszczególne numery, wpisując je w sieci. Chcemy pokazać wam, czego dowiedzieliśmy się o numerze 412021740 po wpisaniu go w wyszukiwarce.

Przeczytaliśmy między innymi, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Kielce. Jest on przede wszystkim negatywnie oceniany przez użytkowników, a także, że był wyszukiwany aż 5616 razy, ostatnio zaledwie paręnaście sekund temu. To pokazuje nam, jak duży jest problem z tym numerem. W komentarzach czytamy: „Dzwoni od kilku dni, po jednym sygnale rozłącza się”, „Dzwoni nawet w niedzielę.”, „Dzwoni czwarty raz w ciągu godziny, po zablokowaniu oddzwania na innym numerze. Telefon uznaje go za spam”, „już 5 dzień z rzędu dzwoni do mnie ten numer, tylko że liczby końcowe się zmieniają. Blokować i tyle”, „Bot informujący o dofinansowaniu w dopłacie do prądu”, „Oddzwoniłem, usłyszałem, że nie ma takiego numeru”, „Dzwonił dziś 15:14 – nie odebrałam. Telefon automatycznie po kilku h wrzucił mi ten nr jako SPAM.”

Teraz widzisz, jak istotne są same komentarze – w bogaty sposób opisywane są doświadczenia z danym numerem. Pamiętaj więc, by również zostawiać kilka słów na temat każdego numeru, który jest nieznany i dzwoni do ciebie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *