799350199 Dzwonił też do ciebie?

799350199

Choćbyśmy chcieli, ciężko jest uniknąć niektórych rzeczy, na jakie nie mamy wpływu. Dlatego warto popracować nad tymi kwestiami, które jesteśmy w stanie poprawić – może, na przykład, nad ograniczeniem spamu telefonicznego? Na pewno go doświadczyłeś i to wiele razy – znasz ten moment, w którym uparcie dzwoni telefon albo przychodzi do ciebie mnóstwo wiadomości SMS od nieznanych numerów. Dodatkowo, gdy odbierasz taki telefon, spotykasz się albo z głuchą ciszą (zjawisko tak zwanego głuchego telefonu), albo po drugiej stronie odzywa się nie zawsze autentyczny konsultant, który na różne sposoby chce wyciągnąć twoje dane, zaproponować ci kupno jakiegoś produktu, a może pragnie, abyś zaciągnął szybki, bezproblemowy kredyt. To wszystko jednak nie wydaje ci się bezpieczne, a wręcz cię denerwuje. Czemu obcy ludzie dzwonią właśnie do ciebie? Dodatkowo – te SMS-y. Nie potrzebujesz wcale propozycji wysyłanych drogą SMS-ową, a na pewno nie masz zamiaru klikać w żadne podsyłane ci linki! Coś tu jest nie tak – myślisz i już wiesz, że więcej nie będziesz ani odbierał, ani odpisywał na wiadomości. I wiesz co? Bardzo słuszna decyzja!

Ludzie przede wszystkim nie zdają sobie sprawy z konsekwencji odbierania obcych połączeń ani klikania w linki, wysyłane przez wiadomości SMS. A powinni! Gdy odbieramy połączenie od nieznanego numeru, jesteśmy odnotowywani w systemie jako numery aktywne, co oznacza, że reklamowanie nam różnych produktów za pomocą rozmów telefonicznych przybierze na sile – wszak odbieramy od obcych numerów! Ale to jeszcze nie koniec. Najgorzej, gdy po drugiej stronie jest oszust, któremu uda się nas oszukać.

Próba oszustwa lub manipulacja danymi dotyczy zwłaszcza osób starszych, ale nie tylko. Ostatnio spotkałam trzydziestolatka, który prowadząc własną firmę, odebrał nieznane połączenie. Jego klienci często dzwonią, nie ma ich zapisanych w książce kontaktowej, więc odbieranie połączeń jest dla niego czymś w rodzaju obowiązku. Gdy zauważył podczas rozmowy, że zostają wyłudzane jego dane, przez krótką chwilę miał zaćmę. „Naprawdę myślałem, że może chodzić o mnie” – powiedział. Zatem dochodzimy do wniosku, że niebezpieczne sytuacje mogą dotyczyć również młodych ludzi. Każdy przecież może mieć gorszy dzień.

Ważne jest więc, by nie odbierać, by to był nasz zwyczaj. Jeśli prowadzisz firmę, jest to z pewnością gorsze, bo czujesz powinność odbierania obcych połączeń. Jednak powinieneś wprowadzić wówczas zasadę sprawdzania poszczególnych numerów w sieci. Na podstawie numeru 799-350-199 pokażemy ci, czego można się dowiedzieć, wpisując go w wyszukiwarce.

O numerze 799350199, który w ostatnim czasie można określić jako bardzo spamujący, dowiedzieliśmy się wiele; jest to numer zarejestrowany w sieci komórkowej PLAY. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z radiem Zet. W dodatku numer zostaje oceniany przez użytkowników głównie negatywnie. Ponadto numer był wyszukiwany aż 5609 razy i posiada aż 14 komentarzy na temat połączeń z tym numerem. Przykładowe komentarze: „Finał wielkiej loterii. Dzwonią i dręczą!”, „Naciągacze”, „Oszustwo, nie odbieraj!”, „Loteria Radio Zet, automat”, „Oszustwo.”

 

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *