697612864 zyskuje na popularności

697612864

Znasz to uczucie, gdy dzwoni do ciebie zupełnie obcy numer? Troszkę się boisz, kto to może być, czujesz trochę ekscytacji, bo może to oferta pracy, do której ostatnio aplikowałeś, a trochę nastawiasz się na to, że twój stary, dobry znajomy chce się odezwać z propozycją wyjścia na piwo. Jeżeli jednak jesteś zaprawiony w boju i wiesz, że pod nieznanymi numerami najczęściej kryją się te wstrętne hieny, które żerują na naiwności ludzi lub zwykli telemarketerzy wykonujący swoją nudną, denerwującą w naszych oczach pracę, to na pewno leniwie odkładasz telefon na bok lub po prostu rozłączasz połączenie. Czy wiedziałbyś, co radzić osobom, które nie znają konsekwencji odbierania od nieznanych i nie zdają sobie sprawy z tego, że najczęściej mogą paść ofiarą manipulacji? No właśnie, zatem do brzegu.

Zjawisko spamu telefonicznego to rozpowszechniające się działanie dzwonienia obcych numerów na nasze telefonu lub wysyłanie SMS-ów o najróżniejszych treściach. Czasem nas niepokoją, czasem raczej irytują niż martwią. Czy wiesz, że jeśli ograniczysz podawanie swoich danych osobowych przy każdej okazji, uda ci się realnie zmniejszyć zjawisko spamu? A poza tym, co bardzo ważne i często dla ludzi niezrozumiałe – należałoby nie odbierać, a ignorować lub odrzucać połączenia od nieznanych numerów. W ten sposób jesteśmy w stanie zmniejszyć występowanie wydzwaniania na nasz numer.

Zacznij więc od tego kroku – po prostu skończ z odbieraniem nieznanych połączeń. Jeśli jednak twój styl życia lub rodzaj wykonywanej pracy znacznie ci to utrudniają, postaraj się chociaż sprawdzać numery w sieci. To bardzo pomocne, zarówno dla ciebie, który będziesz szukał informacji o danym nękającym numerze, a także dla innych osób, które mogą mieć problem z rozróżnianiem manipulacji i byciem asertywnymi. Zawsze więc, gdy dzwoni do ciebie obcy numer, wpisz go w wyszukiwarce i kliknij „szukaj.” Następnie pokażą ci się najrozmaitsze strony, na których z łatwością odszukasz niezbędne informacje.

Dla przykładu chcemy pokazać wam, czego dowiedzieliśmy się o numerze 697612864. Jest to numer, który w ostatnim czasie nęka użytkowników smartfonów. Jest naprzykrzający, narzucający się. Dowiedzieliśmy się, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Plus. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z Plus. Reputacja numeru została oznaczona jako „negatywna”, co oznacza, że większość użytkowników tak go właśnie ocenia. Był wyszukiwany aż 6589 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu, co wskazuje na to, że problem z tym numerem jest rzeczywiście duży. W komentarzach czytamy, na przykład: „Pani z Plus chciała się spotkać. Parodia :/”, „Po odebraniu cisza i się rozłącza…. Zablokowałam.”, „Dzwoni i się nie odzywa, zablokowałem numer”, „Odebrałam i się rozłączył, zablokowałam i całe szczęście, bo dzwoni jak najęty”, „Sapanie i ciumkanie po chwili się rozłączył”, „Uwaga – oszust! Dzwoni z ofertą, niby z Plusa”, „Numer codziennie się dobija, nie odbieram i zablokowałem.”, „Po odebraniu się rozłącza”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *