Nękający numer 503234942

503234942

Według strony ktoto.info numer +48503234942 ma ponad 8 tysięcy odsłon (na dzień 28.12.2021). Istnieje podejrzenie, że jest to robocall czyli automatyczny system, który dzwoni do ludzi. Numer ten możemy zobaczyć na swoim wyświetlaczu nawet kilkanaście razy dziennie. Blokując +48503234942, zaraz mamy połączenie z innego numeru.

Najprawdopodobniej operatorem tego numeru jest Orange, a możliwą lokalizacją jest miasto Bydgoszcz. Osoby dzwoniące z numeru +48503234942 oferują różne zajęcia dodatkowe online dla dzieci. Pytając skąd mają numer informują, że uzyskali dane ze szkoły, co jest niemożliwe. Szkoła nie ma prawa udostępniania danych swoich uczniów osobom trzecim. Oszuści dopytują o różne rzeczy np. język nauczania w szkole. Dużo osób, które odebrały ten numer informują o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą podawanie jakichkolwiek swoich danych. Jest bardzo dużo oszustów, którzy tylko czekają na dobry moment, aby nas oszukać dla swojej korzyści finansowej. W dzisiejszych czasach trzeba być szczególnie ostrożnym, gdyż oszuści są coraz bardziej cwani. Można powiedzieć, że kierują się własnymi korzyściami nie zbaczając na to ile krzywdy mogą wyrządzić innym. Są to osoby bez skrupułów i to jest najbardziej przerażające.

Telefony z numeru +48503234942

Znalazłam informację, z której wynikało że potencjalna ofiara przechytrzyła oszusta. Naciągacz oferował dodatkowe zajęcia językowe. Rodzic podał język obcy, którego nie nauczają w szkole dziecka. Oszust oczywiście udawał, że otrzymał informację że dziecko nie radzi sobie właśnie z tym językiem (co podał rodzic). Po ujawnieniu prawdy przez rodzica, oszust się rozłączył i już nie dzwonił. To jest dowód na to, że na każdym kroku trzeba się pilnować. Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie telefonu. A podając swoje dany narażamy nie tylko siebie ale i naszych bliskich. Coraz trudniej jest uchronić się przed oszustami. Należało by mieć oczy dookoła głowy, a i tak często nawet to nie wystarcza. Więc jak nie trzeba, nie odbieraj. U mnie rodzina i znajomi wiedzą, że jak chcą się ze mną skontaktować z innego numeru najpierw muszą napisać sms, że to oni. Dla mnie ta metoda jest najlepszym rozwiązaniem, dla uniknięcia niechcianych telefonów.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *