Połączenie z nieznanego numeru 519957242

519957242

Rozmawiając przez telefon możemy szybko dowiedzieć się co słychać u naszych znajomych czy rodziny. Jest to szczególnie ważna forma komunikacji, gdy jesteśmy chorzy albo nasz rozmówca. Pozwala nam to na utrzymanie dobrych relacji z bliskimi, bez wychodzenia z domu. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, telefon stał się naszym źródłem informacji. Możemy zarówno komunikować się ze znajomymi, jak i śledzić wydarzenia ze świata. A to wszystko za darmo, bez konieczności wykupowania jakiś dodatkowych abonamentów.
Coraz więcej słyszymy o niebezpiecznych połączeniach, za którymi kryją się osoby nie uczciwe. Oszuści dzwoniąc do ludzi czują się bezkarni. Dlaczego? Rozmawiając przez telefon z obcą osobą słyszymy tylko jej głos.

Nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak wygląda ani ile ma lat. Jedyny co możemy wywnioskować to płeć, aczkolwiek zdarzają się sytuację w których nawet ona jest mylona. Także teraz powstaje nam pytanie, to jak i gdzie zgłosić próbę oszustwa. Nie mamy nic oprócz numeru telefonu, albo wiadomości SMS lub Email. Polecam każdy incydent oszustwa zgłosić zespołowi badawczemu CERT Polska. Pierwszy raz słyszysz taką nazwę? To czas się z nią zaprzyjaźnić, ze względu na to że właśnie oni mogą nam pomóc w walce z oszustami. CERT Polska zajmuje się cyberbezpieczeństwem, monitorowaniem zagrożeń płynących z użytkowania Internetu, reagowaniem na każde zgłoszenie oszustwa, współpraca z innymi jednostkami dot. spraw cyberbezpieczeństwa, analizowaniem niebezpiecznych domen oraz wpisywanie ich na specjalną listę, stałe rozwijanie się i śledzenie nowych metod stosowanych przy oszustwach i wiele innych. Każdą podejrzaną stronę można zgłosić wypełniając formularz znajdujący się na stronie CERT Polska (https://incydent.cert.pl/phishing). Jeśli otrzymaliśmy wiadomość SMS z linkiem, który wydaje nam się niebezpiecznym łączem można go przesłać na numer +48799448084. Zgłaszając podejrzane strony, wiadomości możemy być pewni, że zespół CERT Polska zweryfikuje bardzo dokładnie, czy jest coś w nich niebezpiecznego. Dwóch pracowników sprawdza każde informację, które zostały do CERT Polska wysłane.

Jeśli chcemy, to możemy sami prześledzić numer, który do nas dzwonił. W ten sposób można samemu nauczyć się wyszukiwania cennych informacji o obcym połączeniu. Przeanalizuje informacje zawarte w Internecie na temat numeru 519957242. Jest to numer komórkowy, a jego operatorem jest Orange Polska S.A. Odbierając ten numer możemy usłyszeć automatyczną sekretarkę albo człowieka. Przedstawiają się jako windykacja ultimo. Oferują pomoc w wyjściu z zadłużenia. Ogólnie ten nieznany numer jest oceniany jako natrętny i niebezpieczny. Użytkownicy sieci skarżą się na ciągłe wydzwanianie. Blokowanie numeru, powoduje, że zaraz możemy się spodziewać połączenia z innego. Skąd wiadomo, że to ten sam dzwoniący? Przeważnie takie numery różnią się od siebie tylko i wyłącznie trzema ostatnimi cyframi. Ale to nie znaczy, że nie zadzwonią z zupełnie innego numeru. Ich hasłem rozpoznawczym jest „ulga od długu”. W zamian za „pomoc” chcą prowizji. Wystarczy dać im pełnomocnictwo, a oni się wszystkim zajmą. Ktoś pomyśli , no dobrze to niech działają, ale trzeba na spokojnie przeanalizować z czym to się wiąże. Aby otrzymać pełnomocnictwo trzeba podać swoje dane wrażliwe czyli pesel oraz numer dowodu osobistego.

Mając takie dane oszust może na nasze nazwisko zaciągnąć kredyt, pożyczkę, dlatego apeluje dwa razy zastanówcie się i przeanalizujcie całą sytuację zanim będzie za późno. Jeśli oszust otrzyma informacje, które są mu potrzebne to możemy się pożegnać ze swoimi pieniędzmi. Odzyskanie ich może trwać latami, a nigdy nie dostaniemy gwarancji, że uda się odzyskać całość kwoty. Druga możliwość „pomocy” właściciela numeru +48519957242 jest propozycja wzięcia kredytu, aby spłacić wcześniejsze zadłużenia. Oczywiście to nie ma racji bytu. To więcej niż pewne, że wpadniemy w spirale długów i będzie nam bardzo ciężko wyjść z zadłużenia. A oprocentowanie takiego kredytu może być w ogóle dla nas nie sprzyjające. O ile zobaczymy jakiekolwiek pieniądze z tego kredytu. Oszust może nam oferować stworzenie oferty dostosowanej do naszych potrzeb, ale pieniędzy możemy nie zobaczyć. Jedyne co pewnie nas będzie czekać to jeszcze większe zadłużenie niż wcześniej. Jeśli będziemy mieć przypuszczenia, albo potwierdzone informacje, że dany numer jest niebezpieczny należy zgłosić to. CERT Polska sprawdza każde doniesienie o próbie wyłudzania danych oraz podejrzane linki. To właśnie oni walczą z oszustami, a my powinniśmy im pomóc.

Pamiętajmy, że nie należy odbierać nieznanych numerów. Jak już przez przypadek odbierzemy to nie wchodźmy z dzwoniącym w dyskusję. Ustalanie jakichkolwiek szczegółów dotyczących naszych finansów, przez telefon mija się z celem. Jeśli faktycznie mamy jakiś problem ze spłatami np. rat, radzę pójść do banku, albo innej placówki gdzie mamy zadłużenie. W celu umówienia wizyty. Takie sprawy załatwia się osobiście, a nie telefonicznie. Jeśli jesteśmy pewni, że wszystko płacimy na czas, więc zadłużenie jest mało prawdopodobne, zalecam natychmiast się rozłączyć. Szkoda tracić czas na rozmowy, które nic pozytywnego nie wniosą do naszego życia. Następnym razem polecam, najpierw sprawdzić dany numer w Internecie. Nie zajmuje to dużo czasu, a takie małe śledztwo nic nas nie będzie kosztować (dosłownie).

Dla bezpieczeństwa nas samych, należy sprawdzać obce połączenia. Uchroni nas to przed popełnieniem błędu. A zarazem nauczymy się weryfikować informacje znalezione w sieci. Ze względu na to, że strony w Internecie są w większości przypadków bezpłatne i każdy może tam napisać co tylko chce, dlatego trzeba analizować informacje w nich zawarte. Nie powinniśmy po jednej przeglądanej stronie stwierdzić, że wiemy już wszystko. Należy przeanalizować kilka, aby mieć pewność. Komentarze dotyczące nieznanych numerów, mogą się od siebie różnić. Tak się dzieję, ponieważ ludzie są różni i mogą mieć też inne odczucia.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *