697613058 dzwoni cały czas?

697613058

Czy ciebie też denerwuje, gdy znów dzwoni obcy numer? No jasne, kogo to nie wkurza. Spam telefoniczny należy do jednych z najbardziej irytujących zjawisk. Nic nie jest tak wkurzające jak to, że właśnie odpoczywamy, widzimy, że nasz smartfon wibruje i na wyświetlaczu pokazuje się numer, jakiego w ogóle nie znamy, bo nigdy nie został zapisany w kontaktach. Często myślimy: „No dobrze, jak to będzie telemarketer, powiem, że nie mam czasu” albo „Może to coś istotnego? Albo ktoś znajomy? Odbiorę” i tym samym zabieramy sobie przyzwolenie na zignorowanie obcego numeru. A nie jest to dobry sposób. Pewnie nie masz tej świadomości, po prostu tego nie wiedziałeś, ale gdy odbierasz nieznane połączenie, masz przy tym dobre intencje, ale mimo to przyczyniasz się do spamu telefonicznego. Wiesz, dlaczego? Każdy twój odebrany telefon to potwierdzenie dla dzwoniących, że jesteś numerem aktywnym. W ten sposób napędzasz to błędne koło – bo teraz połączenia od obcych numerów będą przychodzić ze zdwojoną siłą, by przedstawić ci oferty konsumenckie. W końcu jesteś potencjalnym klientem, z którym łatwo się porozumieć, bo zawsze odbierasz telefon. Często masz do czynienia z tak zwanymi „głuchymi telefonami.” Myślisz wówczas, że to pomyłka, może ktoś źle wykręcił numer, zwyczajnie się pomylił. Nie daj się nabrać; to właśnie jedna z przemyślanych, celowych strategii, dzięki której twój numer zostanie wpisany do systemu do rubryki telefonów aktywnych.

Poza naturalnym ignorowaniem połączeń od nieznanych numerów, dobrze byłoby, gdybyś wiedział o identyfikowaniu numeru poprzez wyszukiwanie go w przeglądarce. Gdy sprawdzasz numer w sieci, jesteś w stanie odkryć wiele ważnych informacji na jego temat, ale nie tylko takich jak, do jakiego operatora należy czy z jakiej miejscowości mógł dzwonić numer. Masz o wiele większe możliwości, bo na przykład zyskujesz dostęp do opinii innych użytkowników, które są bardzo pomocne i przydatne. Nie zapominaj, że również twój komentarz na temat danego połączenia może być bardzo cenny i dodatkowo uwierzytelnić krążące po sieci dane.

Pokażemy ci, jak to działa na przykładzie jednego z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. 697613058 to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Plus. Został on zidentyfikowany jako głuchy telefon. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 10433 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale dyskusyjnym znajduje się na jego temat aż 48 komentarzy. Przytaczamy kilka najciekawszych: „Odebrałam, usłyszałam męski głos „halo”, po czym się rozłączył. Od wczoraj dzwoni co jakiś czas i po jednym sygnale rozłącza się. Zablokowałam.”, „Dziś i wczoraj głuchy telefon z tego numeru. Nie wiem, w jakim celu ktoś wydzwania. Nawet czarna lista go nie blokuje.”, „Głuchy telefon. Jak odebrałem, to po sekundzie znów dzwoni i nadal głucho. Wydzwaniają o różnych porach. Najlepiej zablokować. Jak będę chciał ofertę z Plusa, to sam do nich zadzwonię.”, „Wrzuciłam blokadę. Po odebraniu tylko jakaś muzyka i nikogo z drugiej strony.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *