486794540 nie daje ci żyć?

486794540

Spam telefoniczny jest zjawiskiem bardzo irytującym – czujemy złość, gdy znów widzimy na ekranie obcy numer. Co robić? Odebrać, nie odebrać? Jakie zachowanie będzie najwłaściwsze? Często mamy z tym problem, nie wiemy, co należy zrobić. Koniec końców odbieramy i albo spotykamy się z tak zwanym „głuchym telefonem”, albo wdajemy się w dyskusję z telemarketerem.

Czy wiesz, że nieodbieranie telefonu w takiej sytuacji jest właściwsze? Załóżmy, że to kolejny „głuchy telefon”, a ty odbierasz. Właśnie zwiększyłeś szansę na to, że spam telefoniczny znów cię dotknie. Dlaczego? Dlatego, że głuche telefony są zaplanowanym, przemyślanym działaniem. Mają na celu sprawdzić użytkowników, zarejestrować aktywne numery telefonów, aby potem móc zalewać je propozycjami konsumenckimi. Możliwe, że tego nie wiedziałeś i dlatego odbierałeś telefony.

Możliwe też, że prowadzisz firmę, więc odbieranie nieznanych połączeń, jest dla ciebie czymś naturalnym; bez tego nie mogłoby się obyć. Pamiętaj jednak, że zawsze masz prawo zidentyfikować dany numer w internecie; a wręcz powinieneś korzystać z tego przywileju. W ten sposób uwierzytelniasz informacje krążące po sieci na temat danego numeru, sam dowiadujesz się czegoś więcej, ostrzegasz innych przed przykrymi konsekwencjami odbierania konkretnego połączenia. Im więcej opinii, tym lepiej. Czasem spotykamy się z numerami, które wciąż nie zbierają żadnych informacji ani ocen, więc ciężej nam stwierdzić, jaka manipulacja może kryć się za konkretnym numerem.

Na podstawie bardzo męczącego numeru 486794540 pokażemy, jakie informacje można wyłowić w internecie. Gdy wpisaliśmy podany wyżej numer w przeglądarce, wyświetla się pierwszy komunikat: jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Radom. Został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z zieloną energią. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, jego reputacja została oznaczona jako: „negatywna.” Był wyszukiwany aż 9572 razy, ostatnio zaledwie parę sekund temu. W dziale dyskusyjnym znajduje się aż 46 komentarzy, przytaczamy kilka przykładowych: „Zielona energia, automatyczna sekretarka, bot, spam.”, „Jakaś ściema, mówią o obniżce za prąd, nie wiedząc do kogo dzwonią w jakim rejonie Polski. Najlepsze są te tysiące oszczędności, a ja płacę poniżej 1500PLN za prąd. To cud, cud – czyli wg nich to mi dopłacą za korzystanie z energii elektrycznej”, „Mówią o obniżeniu cen za prąd. Wg mnie to ściema.”, „Zdrowie plus. Numery podobno mają od kontrahenta, ale podają nieistniejący adres mailowy.”, „Uwaga!!! To robot dzwoniący. Na pytanie, czy jest robotem, włącza się regułka, że nie jest robotem. Na pytanie czy jest homo sapiens, stanowczo zaprzecza. Dobre;)”, „Nie odbierać! Spam! Dzwonią z różnych numerów, a nuż ktoś odbierze! Blokować! Fotowoltaika namolna!”, „Nie odbieram, spam, dzwoni co chwila z różnych podobnych numerów, zakłóca niedzielny odpoczynek.”, „telemarketing – fotowoltaika”, „Jakiś uparty. Pewnie nowe numery fotowoltaikę. Nie odbieram!”, „Spam!”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *