515255248 dręczy telefonami?

515255248

Spam telefoniczny jest bardzo męczącym, denerwującym zjawiskiem. Wkurza nas, gdy zupełnie niespodziewanie rozbrzmiewa dzwonek lub wibracja telefonu, patrzymy na ekran, a tam nieznany numer. Wahamy się wtedy – odebrać czy nie odebrać? W końcu nikt nie ma prawa zakłócać naszego spokoju! Ale za chwilę myślimy: „Może to coś ważnego? Odbiorę, a jeśli to znów ci okropni telemarketerzy, zakończę rozmowę!” albo: „Może to stary znajomy… lepiej odbiorę, może nie chcieć wykręcić drugi raz…”. I właśnie to są błędy, które popełniamy – chcemy zaspokoić czyjeś oczekiwania, być w porządku wobec kogoś, przez co nie jesteśmy fair wobec samych siebie. To błąd, ponieważ bardzo często w ten sposób przyklaskujemy zjawisku „głuchego telefonu”, z którym na pewno choć raz się spotkaliście. Czasem, gdy odbieramy połączenie od nieznanego numeru, po drugiej stronie słuchawki słyszymy totalną ciszę, mimo naszego wyraźnego „halo” i po drugiej stronie następuje rozłączenie. To właśnie tak zwany „głuchy telefon” – czyli zbieranie informacji o poszczególnych numerach. Odbierając, potwierdzasz, że twój numer należy do numerów aktywnych – tym samym możesz spodziewać się zwiększonego spamu. Możesz podziękować za to tylko sobie. Czy teraz rozumiesz już, dlaczego lepiej w ogóle nie odbierać od nieznanych? Pamiętaj, że jeśli ktoś naprawdę będzie chciał się z tobą skontaktować, prawdopodobnie przyśle ci wiadomość SMS, kim jest i dlaczego dzwonił. A może nagra ci informację na poczcie głosowej.

Czy wiesz, że spam telefoniczny jest skutecznym sposobem na stosowanie manipulacji, oszustw na wysoką skalę, a także prowadzi do kradzieży, zwłaszcza osób starszych, samotnych, nieuświadomionych w kwestii odbierania połączeń od numerów nieznanych?

Pamiętaj, aby rozmawiać ze swoimi bliskimi, aby uświadomić ich, jaka jest skala niebezpieczeństwa wciągnięcia w rozmowę przez oszusta telefonicznego.

Poza nieodbieraniem, skutecznym sposobem na walkę ze spamem telefonicznym jest sprawdzanie nękających numerów w internecie. Gdy wpisujemy dany numer do przeglądarki, wyskoczą nam nie tylko informacje na temat sieci operatora czy miejsca, z którego telefon mógł dzwonić, ale również opinie użytkowników, mających do czynienia z podejrzanym numerem. To właśnie opinie są tak bardzo pomocne – dzięki nim łatwiej jest nam podjąć decyzję, czy powinniśmy odbierać, czy nie. Sami też możemy podzielić się doświadczeniami, dzięki czemu pomożemy innym w szukaniu informacji o danym numerze.

W ten sposób wyszukaliśmy na przykład numer 515255248, który w ostatnim czasie męczy użytkowników smartfonów. Znaleźliśmy informację, że został on zidentyfikowany jako głuchy telefon. Jest oceniany negatywnie przez użytkowników, jego reputacja została oznaczona jako: „negatywna.” Numer telefonu był wyszukiwany aż 16966 razy, ostatnio zaledwie parę sekund temu, co wskazuje na skalę problemu. W dziale komentarzy czytamy: „Debil”, „głuchy telefon”, „automat oferuje do odbioru laptopa. Nawija i nawet nie może nic powiedzieć. Na prośbę „proszę się przedstawić” odpowiada: „Nie posiadam takich informacji” ”, „Dzwoni robot z damskim głosem i zachęca do odebrania darmowego laptopa w hotelu Hotton w Gdyni. Naciągacze.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *