943334343 nie daje spokoju?

943334343

Spam telefoniczny znów cię dopadł? Nic dziwnego, skoro znów rozdajesz swoje dane na prawo i lewo, odbierasz każde nieznane połączenie, nie zwracasz uwagi na filtr antyspamowy: „Podejrzenie spamu”, a także nie weryfikujesz numerów w sieci! Czyżbyśmy właśnie podali ci gotowy przepis na realną walkę ze spamem telefonicznym? Chyba tak, ale spokojnie, krok po kroku wyjaśnimy ci każdy punkt!

Zaczynając od twoich wrażliwych danych – pamiętaj, aby nie rozdawać ich przy każdej okazji! Wiemy, że często logujesz się do Newsletterów, ale jeśli tylko możesz zastąp podanie numeru telefonu, podaniem adresu e-mail (który stworzysz specjalnie do potrzeb konsumenckich – to też ograniczy działanie spamu, a twoja właściwa skrzynka odbiorcza będzie wolna od śmieci i powiadomień). Uważaj też, by nie podawać swoich danych na stronach niebezpiecznych (powinien wyświetlać ci się komunikat). Ograniczenie podawania osobistych danych jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Po drugie, staraj się zwyczajnie… nie odbierać nieznanych połączeń! Wiadomo, czasem życie od nas tego wymaga, ale w większości jednak odbieramy połączenia od kontaktów, zapisanych w skrzynce kontaktowej. Jeśli więc znów męczy cię natrętny, nieznany numer, nie wahaj się, aby odrzucić połączenie. Często odbieramy telefon z silnym postanowieniem: „Powiem, aby więcej do mnie nie dzwonił.” Tylko że czasem ktoś nie dzwoni, by porozmawiać, by przedstawić nam jakąś ofertę (tak jak to robią to telemarketerzy), ale po to, by zweryfikować nasz numer. Mamy wówczas do czynienia ze zjawiskiem głuchego telefonu, więc nasze odebranie okazuje się gwoździem do trumny. Dlaczego? Bo właśnie o to chodziło! W momencie, w którym klikamy w zieloną słuchawkę, potwierdzamy, że jesteśmy użytkownikami aktywnymi i stąd potem ta fala niechcianych i nieznanych telefonów.

Po trzecie, jeśli tylko masz włączoną funkcję filtru antyspamowego – korzystaj z niej! To świetna opcja, która podpowiada ci, gdy połączenie przychodzące może być niebezpieczne lub irytujące. Wtedy sam podejmujesz decyzję, czy chcesz odebrać telefon (my nie polecamy, po to właśnie jest ten filtr).

Po czwarte i ostatnie – zalecamy sprawdzanie numerów w sieci. Dzięki temu możesz wiele się dowiedzieć o konkretnym numerze, a także sam podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami, co będzie z pewnością bardzo pomocne! Dla przykładu wyszukaliśmy w internecie numer 943334343. Okazało się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z windykacją. Większość użytkowników ocenia go jako numer „negatywny”, a zatem jego reputacja również została oznaczona jako „negatywna.” Był wyszukiwany aż 21798 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu, co świadczy o wadze problemu. W komentarzach czytamy, na przykład: „Naciągają ludzi na dopłatę do prądu. Głupi bajer!!! Oszustwo!!!”, „Numer nie istnieje, dzwonią codziennie”, „Windykacja”, „Nie da się oddzwonić”, „Wydzwania, po sygnale rozłącza się.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *