Czyt 609424727 jest bezpieczny?

609424727

Coraz częściej słyszymy o oszustach, którzy kryją się za nieznanymi nam numerami telefonów. Myślimy sobie, że to nas nie dotyczy. Niestety, często się mylimy. Jest powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony”. Ja wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż później żałować że się nie wiedziało, nie słyszało itp. Myślę, że każdy zna kogoś kto został oszukany. Może nie poczuł tego na własnej skórze, ale z opowieści znajomych czy też w radiu, TV natknął się na metody działania oszustów. Najczęściej oszuści korzystają z numerów komórkowych, stacjonarnych. Ja postanowiłam prześledzić historię w internecie jednego z numerów, którym często posługuje się właśnie oszust.

Według strony ktoto.info numer 609424727 był ponad siedem tysięcy razy wyszukiwany przez użytkowników internetu. Po przeprowadzeniu analizy jedno jest pewne. Lepiej unikać i tego numeru. To kolejny oszust. Z informacji uzyskanych przeze mnie operatorem tego numeru jest Plus GSM. Nie udało mi się jednak ustalić lokalizacji osoby dzwoniącej. Oferty mają z innych miast niż osoba odbierająca telefon. Ciężko ustalić w czym konkretnie specjalizuję się osoba dzwoniąca. Nie ma jednej specyfiki oszustwa. Najczęściej osoba dzwoniąca oferuje darmowy tablet, komórkę. Zaprasza na spotkania, prezentacje różnych sprzętów RTV i AGD, oferuje usługi finansowe. Od paru dni pojawiają się również komentarze, że oszust oferuje usługi spa.

A więc czy +48609424727 jest bezpieczny?

Oszust nie jest nastawiony na jeden rodzaj działalności. W większości przypadków osoba, która chce się wzbogacić na swojej „ofierze” specjalizuje się w jednej konkretnej dziedzinie np. usługi finansowe (kredyty, windykacja), ankieter (wyłudzanie danych osobowych). Myślę, że będzie nam coraz trudniej wyczuć intencje dzwoniącej obcej nam osoby, dlatego trzeba być ostrożnym i nigdy nie podawać swoich danych. Jeśli mamy taką możliwość nagłaśniajmy wszystkie sytuacje, w których chcieli nas oszukać. To w jakimś stopniu uchroni kolejne potencjalne ofiary.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *