Nękający numer 601108531

601108531

Każdy chciałby dobrze zarabiać. Niektórzy szukają szybkiego zarobku. Nie chcą iść do normalnej i uczciwej pracy, tylko szukają innych sposobów żeby zarobić a się nie namęczyć przy tym. Takie rozwiązanie nie jest dobrym, ponieważ opiera się głównie na oszukiwaniu ludzi i wyłudzaniu od nich ich ciężko zarobionych pieniędzy. Coraz częściej słyszymy o różnych metodach oszustw. Najbardziej popularna jest metoda na wnuczka. Dotyka ona głównie osób starszych. Oszust wybiera swoją ofiarę najczęściej z książki telefonicznej (szuka imion, które już są bardzo rzadko spotykane licząc, że dodzwoni się do osoby starszej). Osoba dzwoniąca tak kieruje rozmową, aby odbiorca uwierzył że faktycznie dzwoni ktoś z rodziny i potrzebuje pomocy finansowej. Jeśli ma się w rodzinie osoby starsze to należy je uświadamiać jak działają oszuści, aby sami nie dali się nabrać w przyszłości.

Numer, który postanowiłam sprawdzić pod kątem oszustwa jest 601108531. Coraz więcej ludzi szuka łatwego zarobku, tak jest i tym razem. Kolejne oszustwa finansowe, ściąganie długów. Ponad 15 tysięcy ludzi wyszukiwało informacji w sieci na temat tego numeru. Podlega on pod sieć Plus GSM, a operatorem jest Polkomtel. Bardzo ciężko zweryfikować z jakiego miasta czy województwa dzwonią. Po zapoznaniu się z różnymi komentarzami można wysunąć wnioski, że dzwoni robocall (automatyczny system, który dzwoni do ludzi) oraz ludzie – oszuści.

Kto dzwoni z +48601108531?

Oszust specjalizuje się w windykacjach. Przedstawia się jako pracownik sieci Plus. Informuje rozmówcę o zaległościach finansowych. Oszuści dopytują o dane, numer konta, hasła itp. Próbują wyłudzić spłatę np. odsetek do poprzedniej faktury (oczywiście nie znają numeru tej faktury). Podają głównie małe kwoty, które należy uregulować, aby nie wzbudzać od razu podejrzeń rozmówcy. Dużo osób myśli a zapłacę 10,20 zł i będę mieć spokój. Otóż to jest złe rozumowanie. Wystarczy przeliczyć że potencjalnie znajdziemy sto osób z takim myśleniem i już oszust otrzymuje za nic pokaźną sumę pieniędzy. Każde oszustwa należy zgłaszać na policję. Nagłaśniać sprawę, aby uniknąć kolejnych osób oszukanych.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *