538628173 wydzwania a chcesz wiedzieć kto to?

538628173

Czy wiesz, że posiadanie telefonu komórkowego ma swoje jasne i ciemne strony? Oj, tak, żyjemy, mając klapki na oczach, jednak bycie użytkownikiem smartfona to nie sama sielanka, wygoda i beztroska! Na co dzień używamy telefonu do wielu operacji – wykonujemy przelewy bankowe, robimy zdjęcia i filmy, słuchamy muzyki, pobieramy pliki, sprawdzamy pogodę, robimy rozliczenia na kalkulatorze, rozmawiamy z bliskimi i znajomymi, jesteśmy w stałym kontakcie z resztą świata. Stąd nasze ogromne przywiązanie do sprzętu telefonicznego i niechęć do odkładania go na bok, choćby na chwilę. Nie zdajemy sobie sprawy, że jednak mimo naszego ogromnego szacunku dla smartfona, naszej potrzeby posiadania go niemal w każdej chwili naszego życia, to, że jesteśmy jego użytkownikami, może mieć też cienie, nie tylko blaski. O jakich cieniach mówimy?

Skupmy się przede wszystkim na problemie związanym ze spamem telefonicznym. Czy lubicie powtarzające się głuche telefony lub rozmowy z telemarketerami? No właśnie! To potrafi doprowadzać nas do szału! Zwłaszcza, gdy połączenia są coraz częstsze i nie mamy pojęcia, co należy zrobić, aby się ich pozbyć, aby w końcu mieć spokojne popołudnie bez odrzucania kolejnego połączenia przychodzącego. To faktycznie może prowadzić do nerwowych reakcji i powodować, że będziemy odrzucać wszystkie nieznane połączenia, mimo że przecież czasem może to być klient (jeśli pracujemy w firmie) lub stary znajomy, który chciał się z nami skontaktować. Jak zatem rozróżniać numery spamerskie?

Zalecamy sprawdzanie numerów na takich stronach jak ktoto.info, gdzie w prosty i przystępny sposób dowiesz się, kto stoi za nękającymi telefonami. Wystarczy wpisać numer w wyszukiwarkę. Od razu zobaczysz sekcję komentarzy, a także ocenę danego numeru (czy jest spamerski, czy nie – jak oceniają go użytkownicy w skali pozytywnego odbioru). My sprawdziliśmy w ten sposób jeden z najbardziej spamerskich i nękających numerów tego tygodnia. Może do ciebie również z niego dzwoniono? Numer o kombinacji 538628173 na stronie odebrac.pl/ został oceniony przez 46 użytkowników na numer negatywny. Został oznaczony 30 razy jako telemarketer, 6 razy jako złośliwy numer, 6 razy jako niechciany telefon. Teraz widzisz, że sprawdzenie numeru wcale nie jest takie trudne, ba, może okazać się zbawienne, jeżeli natrętny numer nie daje ci żyć! Na stronie ktoto.info reputacja tego samego numeru została określona jako bardzo zła. Aż 1776 wpisywało w wyszukiwarkę ten numer i aż 61 osób napisało komentarze na temat połączeń z tego numeru.

Na stronie ktoto.info w sekcji komentarzy znajdujemy opinie takie jak: “Naciągacze i oszuści, blokować!” lub “Program czyste powietrze” i “Powtarzały się telefony z tego numeru, czasem pod rząd, a kiedy w końcu odebrałam, okazało się, że to głuchy telefon.”. Teraz widzisz, że jest możliwość sprawdzenia konkretnego numeru w sieci. Uważaj na nie, bo poza irytującymi telemarketerami znajdą się po prostu zwykli oszuści, którzy będą chcieli wykorzystać twój słabszy dzień. Miej się na baczności.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Ubedeme pisze:

    Bardzo nieprzyjemna kobieta nie wiadomo o co chodzi, pyta się o dane osobowe a nie chcę powiedzieć skąd ma nr tel

  2. Ff pisze:

    niemiła, nachalna osoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *