699823043 kolejnym natrętem

699823043

Gdybyś miał zmienić jedną rzecz… może byłoby to zlikwidowanie wszelkich telemarketerów i zjawiska spamu telefonicznego? Rozumiemy twoje odczucia. Rozumiemy, że może denerwować cię to rozpowszechniające się zjawisko; ciągle jakieś połączenia od numerów, których nie znasz. Jeśli twoja praca nie polega na kontakcie z klientem, to z Bogiem sprawa. Możesz wtedy bez wyrzutów sumienia odrzucić lub całkowicie zignorować połączenie. Gorzej, gdy jednak w twoim zawodzie ważne jest odbieranie nieznanych połączeń, bo kryją się pod nimi potencjalni klienci… No tak. Co w takim razie można zrobić?

Tak jak wspomnieliśmy, jeśli tylko nie masz odgórnego przymusu – nie odbieraj takich połączeń. To najlepsze możliwe rozwiązanie. Dzięki temu z czasem będziesz dostawał coraz mniej takich telefonów. Gorzej, jeśli w kółko je odbierasz. Wtedy dokładasz się do tego, aby twój numer został odnotowywany przez system jako numer aktywny, przez co spam na pewno będzie się zwiększał. Nie pozwalaj na to. Ignoruj i weryfikuj numery w Internecie. I właśnie o tym chcemy pomówić.

Jeśli masz związane ręce i i tak musisz odbierać nieznane połączenia (a w dodatku masz wyłączoną funkcję powiadomień o ewentualnym spamie), pamiętaj, aby wpisywać dany numer w sieci. Co to da? Nie tylko sam upewnisz się co do intencji dzwoniącego, ale także sam podzielisz się swoimi doświadczeniami z tym numerem, dzięki czemu informacja będzie się rozpowszechniać i więcej osób będzie mogło być spokojnych, gdy wpiszą numer w wyszukiwarkę. Zaraz znajdą mnóstwo dowodów na to, że dzwonią oszuści lub – co przecież też czasem się zdarza – że to rzeczywiście ktoś z obsługi Orange czy Play. Warto podawać informacje dalej. Udowodnimy wam to na przykładzie numeru 699823043, który w ostatnim czasie nęka wielu użytkowników.

W sieci, po wyszukaniu numeru 699-823-043, dowiadujemy się, że numer ten został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z badaniami. Jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Netia. Numer ten był wyszukiwany aż 18088 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu – co wskazuje na wagę problemu z tym natrętem! W dziale komentarzy czytamy, na przykład: „Badania w moim mieście już w sobotę. Na pytanie, skąd ma mój numer, firma w trakcie odpowiadania, że został WYGENEROWANY, rozłączyła się”, „Rzekome badania płuc. Przedział wiekowy 45-60. Jak okazało się, że nie mieszczę się w przedziale, Pani rozłączyła się bez pożegnania. Oszuści”, „Zapraszają na bezpłatne badania spirometryczne. Mnie to pachnie zaproszeniem na pokazy, ale wg nowych przepisów nie mogą jawnie tego powiedzieć”, „Ponoć badania spirometryczne w „twoim mieście””, „Jakieś badania, dzwonią codziennie rano i codziennie proszę o usunięcie numeru i żeby nie dzwonili, to twierdzą, że to pierwsze połączenie na mój numer”, „Pan coś o spirometrii. Nachalny. Wyłączyłem się”, „Pani proponowała badanie spirometrii. Rzuciła słuchawką, gdy usłyszała, że mam do Gorlic ponad 200 km, co jest prawdą. Nie wiem, skąd biorą nasze numery, ale informatorów mają słabych w takim razie, a poziom kultury też nie najwyższy. Nie warto poświęcać czasu na rozmowy.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *