519959975 dzwoni codziennie? Po co?

519959975

Z pewnością zastanawiasz się, jak to się dzieje, że określone numery w kółko dzwonią właśnie do ciebie. I czemu tak często się to powtarza? Co właściwie możesz z tym zrobić? Choć nie wiesz, że ma to określoną nazwę, właśnie padłeś ofiarą spamu telefonicznego. I, w momencie, gdy odbierasz kolejne takie połączenie, od nieznanego numeru, sprawiasz, że spam będzie postępował – coraz więcej razy spotkasz się z nieprzyjemną sytuacją, że dzwoni do ciebie obcy numer. Zapewne będą ukrywać się pod nim różne propozycje: fotowoltaika, atrakcyjna oferta kredytu, kupno mebli wysokiej jakości… No tak, pytanie, co teraz? Jak właściwie można zapobiec sytuacji, w której obce numery do nas wydzwaniają? Okazuje się, że możemy zrobić bardzo wiele.

Zacznij od prostego kroku: nie odbieraj takich połączeń! Czy wiesz, że gdy padasz ofiarą zjawiska, tak zwanego „głuchego telefonu”, tak naprawdę zostajesz odnotowany jako numer „aktywny” i dlatego możesz spodziewać się, że coraz częściej ktoś będzie dzwonił do ciebie z propozycjami wyżej wymienionymi? Tak, to jedynie sposób na weryfikowanie poszczególnych numerów. Na szczęście ty też możesz ro robić. To znaczy: weryfikować numery! To super sposób na walkę ze spamem. Pomagasz nie tylko sobie, ale i innym. Czy wiesz, o co chodzi? Czy próbowałeś kiedyś wpisać nękający numer w sieci?

Koniecznie to zrób. Gdy wpisujesz nękający numer do wyszukiwarki, klikasz „szukaj”, możesz spodziewać się, że wyskoczy ci o nim całkiem sporo informacji, dzięki którym będziesz wiedział, z kim masz do czynienia, może jedynie potwierdzisz swoje wątpliwości? Jednak – co ważniejsze, naszym zdaniem – skoro już odebrałeś od męczącego numeru, sam będziesz mógł podzielić się swoimi doświadczeniami, dzięki czemu pozostali użytkownicy zdobędą niezbędną wiedzę na temat nękającego numeru. Będą mogli zdecydować, czy dany numer należy zablokować, czy może jedynie ignorować to, że w kółko wydzwania. Pokażemy wam, jak wiele informacji można zdobyć, gdy wpiszemy dany numer do przeglądarki i zaczniemy nasze poszukiwania.

Numer 519959975 widnieje w sieci jako numer komórkowy w sieci Orange Polska. Był wyszukiwany aż 1838 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu! Zostaje oceniany negatywnie przez użytkowników, ale jego ogólną oceną jest ta, oznaczona jako „irytująca.” Oznacza to, że jednak większość użytkowników oznacza go jako taki właśnie numer. Nie oznacza to jeszcze niebezpieczeństwa lub bardzo negatywnych doświadczeń z danym numerem, ale raczej to, że jest namolny, natrętny, właśnie – irytujący. W komentarzach czytamy, na przykład: „Oszuści”, „Muzyka”, „Music and more”. Akurat w tym przypadku nie dowiadujemy się z sekcji komentarzy za dużo; czasem, gdy numer jest bardziej niebezpieczny i ludzie mają dużo do powiedzenia w związku z doświadczeniami z danym numerem, komentarzy jest o wiele więcej i wówczas możemy wywnioskować z nich o wiele więcej. Warto jednak zawsze zajrzeć do dyskusji, możliwe, że czyjeś odczucia są dokładnie takie same jak nasze. Im więcej informacji, tym większe uwierzytelnianie. Dzięki naszym komentarzom możemy pomóc wielu osobom.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *