668560990 męczy połączeniami

668560990

Czy do ciebie też dzwonił numer 668560990? Znaleźliśmy o nim kilka informacji. Czy chcesz dowiedzieć się, po co dzwoni? Spam telefoniczny jest zjawiskiem codziennym, czymś normalnym. Przyzwyczailiśmy się, że obce numery dzwonią do nas od czasu do czasu i to coś zupełnie zwyczajnego. Ale może jednak mamy w sobie trochę woli walki i chcemy odeprzeć falę nieznanych połączeń, nie chcemy więcej marnować czasu na rozmowy z telemarketerami i odbieranie głuchych telefonów? Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, nie martwić się nieodebranymi połączeniami, przestudiuj sposoby na walkę ze spamem telefonicznym.

Zacznijmy od tego, że powinieneś zdecydowanie ograniczyć odbieranie obcych połączeń. Dlaczego? Bo właśnie to jedna ze składowych, napędzających spam! Kiedy odbierasz nieznane połączenie, bardzo często jest to tak zwany głuchy telefon, którego celem jest weryfikacja twojego numeru! Gdy odbierasz, zostajesz automatycznie zapisany jako numer aktywny, a zatem taki, którego właściciel podnosi słuchawkę. W oczach telemarketerów automatycznie stajesz się potencjalnym klientem i właśnie dlatego dzwonią do ciebie – bo jest szansa, że uda się przedstawić ci ofertę konsumencką, którą, być może, przyjmiesz. Czy teraz rozumiesz, dlaczego warto ograniczyć odbieranie nieznanych połączeń? Czy wiesz już, że głuche telefony nie są dziełem przypadku, a w pełni świadomym, zaplanowanym działaniem, które ma służyć weryfikacji twojego numeru i odnotowaniu go w systemie jako aktywny lub nieaktywny? Najważniejsze, abyś był tego świadomy.

Czasem, gdy nie masz możliwości ignorowania połączeń, bo, na przykład, twój tryb życia ci na to nie pozwala, pamiętaj również o filtrze antyspamowym, który jest dostępny w najnowszych smartfonach, a także o weryfikowaniu numerów w wyszukiwarce internetowej. Wystarczy wpisać konkretny numer, kliknąć „szukaj”, a zobaczysz, jak wiele treści na temat poszczególnych numerów krąży w sieci.

Poza naturalnym ignorowaniem nieznanych połączeń, powinieneś pomyśleć też o ograniczeniu podawania swoich wrażliwych danych. Im częściej podajesz bezmyślnie swój numer telefonu na każdej możliwej stronie internetowej czy też osobom, które nie powinny go posiadać, tym bardziej narażasz się na wypłynięcie tych danych i udostępnianie ich dalej. Bądź ostrożny, miej ograniczone zaufanie. Aby zmniejszyć spam, możesz założyć specjalną skrzynkę mailową na cele wyłącznie konsumenckie i, gdy zapisujesz się do wszelakich Newsletterów internetowych, zamiast numeru telefonu podawać właśnie ten adres. To bardzo zmniejszy występowanie spamu również na twoim mailu.

Nie zapominajmy o jednej z najstarszych metod, jaką jest blokowanie narzucających się numerów. Natomiast, gdy czujesz, że pewne kodeksy prawne zostały wobec ciebie nadużyte, nie wahaj się również zgłaszać poszczególnych numerów odpowiednim władzom. Nękanie z czasem staje się nadużyciem, ale i próby oszustwa powinny być również zauważane.

Chcieliśmy przedstawić wam jedną z metod od praktycznej strony. Za pomocą wyszukiwarki internetowej znaleźliśmy informacje na temat numeru 668-560-990. Według wyszukiwarki numer ten jest oceniany jako irytujący. Ostatnia ocena jest z dnia 14 lutego.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *