943334260 dzwoni cały czas?

943334260

Spam telefoniczny często nas denerwuje – wiele razy bywa, że dzwoni do nas obcy numer w najmniej odpowiednim momencie. Właśnie wtedy jesteśmy najbardziej poirytowani – cali w nerwach odbieramy, a tu okazuje się, że to pomyłka i rozłączenie następuje natychmiast, albo to kolejny telemarketer z superpropozycją kupna kołdry z prawdziwej wełny w promocyjnej cenie czy zestawu wysokiej jakości naczyń niemieckiego pochodzenia. A może z propozycją fotowoltaiki lub informacją, że wygraliśmy w tajemniczej loterii wspaniałe nagrody, mimo że przecież nie braliśmy udziału w żadnej loterii.

To zdecydowanie denerwujące sytuacje, dobrze więc albo uzbroić się w cierpliwość, albo… nie odbierać nieznanych połączeń, co gorąco polecamy, wręcz zalecamy. Jest to najlepszy sposób na walkę ze spamem telefonicznym. Czy wiesz, że gdy im rzadziej odbierasz telefon, tym rzadziej powtarzają się połączenia od spamerów? Musisz wypróbować tego sposobu. Poza tym musisz wiedzieć też o zjawisku „głuchego telefonu” – to zdecydowanie ułatwi ci ignorowanie połączeń. Czy wiesz, że tak zwane głuche telefony wcale nie są dziełem przypadku, pomyłki? To w pełni przemyślane, zaplanowane działanie. Ma na celu weryfikację numerów telefonów. Gdy dzwonią, a ty odbierasz, automatycznie zostajesz zapisany jako numer „aktywny” – a więc taki, do którego można dzwonić z propozycjami konsumenckimi. Teraz rozumiesz, że samo odebranie telefonu może przysłużyć się czemuś złemu? Wniosek jest prosty – ignoruj nieznane połączenia! Możliwe, że są jedynie irytujące, ale bywają też niebezpieczne. Jeśli masz starszych bliskich, koniecznie podziel się z nimi tą wiedzą.

Oczywiście, nie jest to jedyna metoda na walkę ze spamem. Ważne jest też, żeby ograniczyć podawanie swoich danych w sieci. Gdzie możesz zamiast numeru telefonu podać adres e-mail, korzystaj z tej opcji. To w realny sposób zmniejszy działanie spamu. Gdy podajemy swoje dane na prawo i lewo, nie zastanawiając się, w jakie ręce one wpadną, najczęściej kończy się to właśnie… spamem. I nie ma w tym nic dziwnego. Po prostu powinieneś zacząć dbać o swoją prywatność.

Zalecamy również weryfikowanie numerów w Internecie. Kiedy sprawdzamy poszczególne natrętne numery nie tylko dowiadujemy się o nich czegoś więcej, ale także sami możemy udostępnić dane, które posiadamy. Na przykład, dzwonił do nas nieznany numer, odebraliśmy, po drugiej stronie odezwała się nieprzyjemna pani, która próbowała wyłudzić nasze dane pod pretekstem ankiety. Czym prędzej napiszmy o tym na forach internetowych. Niech wieść się niesie, a inne osoby niech mają świadomość, że jest to numer wyłudzający poufne informacje.
Dla przykładu sprawdziliśmy numer 943334260. Odkryliśmy, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z UPC. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, przez co uzyskał negatywną reputację. Był wyszukiwany aż 4024 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale dyskusyjnym znajduje się na jego temat 25 komentarzy, na przykład: „Pani się przedstawia i rozłącza rozmowę”, „Dzwoni w niedzielę, program mój prąd. Nękanie.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *