297531367 nie daje żyć?

297531367

Z pewnością nie raz spotkałeś się z tym, że dzwoni do ciebie zupełnie nieznany numer, którego nie masz zapisanego w skrzynce kontaktów w swoim smartfonie. Co w takiej sytuacji robisz? Jesteś typem, który zawsze odbiera telefon, nie lubi niepewności, woli wszystko załatwiać od razu? A może nie przepadasz za nieznanymi rozmówcami, za tym, kto może się kryć pod obcym numerem, dlatego albo ignorujesz takie połączenia, albo czekasz aż ktoś przyśle ci wiadomość SMS, kim jest i czego chce? Oczywiście są plusy i minusy obydwu rodzajów użytkowników telefonu. My dziś jednak doradzamy, jak powinniście robić, aby zatrzymać toczący się krąg spamu telefonicznego.

Jeśli zależy ci na tym, by zminimalizować sytuacje, w których dzwoni do ciebie zupełnie obcy numer, a ty znów nie wiesz, czy powinieneś odebrać, czy nie, najlepiej jest takich połączeń… nie odbierać. Ha, 1-0 dla introwertyków! Powód jest prosty – często osoby spod obcych numerów wcale nie chcą dodzwonić się do nas ze względu na chęć dialogu – spotykamy się czasem z ciszą w telefonie i raptownym rozłączeniem rozmowy. Jest to zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu” w pełni świadome, zaplanowane, polegające na dzwonieniu do wybranych numerów w celu ustalenia, czy są to numery aktywne, do których można dzwonić z ofertą konsumencką. Wniosek nasuwa się sam – nie znasz numeru? Nie odbieraj.

Niestety, nie każdy może ignorować połączenia przychodzące, nawet jeśli są od nieznanych numerów – ze względu na tryb życia czy rodzaj wykonywanej pracy, przez co musi zmagać się z każdym rozmówcą. Co robić, gdy trzeba odebrać również te natarczywe, spamujące telefony? Polecamy, aby sprawdzać poszczególne numery w Internecie. W ten sposób nie tylko sam dowiesz się czegoś więcej o danym rozmówcy, ale sam będziesz mieć możliwość przekazania informacji dalej. To naprawdę ważne, w ten sposób poszerzamy bazę danych zebranych od innych użytkowników, uwierzytelniamy te informacje. Jeśli więc tylko możesz, korzystaj z tej opcji. Kto wie, może ostrzeżesz kogoś przed niebezpiecznym połączeniem?

Szukając samodzielnie w sieci informacji na temat poszczególnych numerów, możesz zebrać naprawdę dużo informacji. My chcieliśmy poszukać więcej info na temat numeru 297531367. Po wpisaniu go w wyszukiwarce, dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Ostrołęka. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z fotowoltaiką. Na forach internetowych zyskał on ocenę „negatywną”, a zatem większość użytkowników właśnie w ten sposób określiła swój stosunek do tego numeru. Był wyszukiwany aż 2164 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W dziale komentarzy czytamy: „Dzwonił nawet w niedzielę. Telefon wykrywa jako spam”, „Fotowoltaika”, „Dzwonią do mnie codziennie numery podobne do siebie. Nie odbieram ich”, „Automatyczne połączenie, fotowoltaika”, „Nie jestem pewna, bo nie odebrałam połączenia, lecz ten numer dzwonił do mnie już ponad 3 razy, za każdym razem blokowałam ten nuemr, ale on i tak jakimś cudem dzwonił do mnie kolejnym razem.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *