799608521 dzwoni cały czas?

799608521

Czy wiesz, jak radzić sobie z rozpowszechniającym się coraz bardziej zjawiskiem spamu telefonicznego? A może nie masz pojęcia, co to jest i dlaczego miałbyś na to uważać? Dziś słów kilka właśnie o tym – o spamie telefonicznym, jego powodach, a także konsekwencjach, jak sobie z tym radzić, jak umieć w odpowiedni sposób wychodzić z niebezpiecznych sytuacji z nim związanych, a także, dlaczego w ogóle nas spotyka.

Zapewne nie raz widziałeś, że dzwoni do ciebie obcy numer albo wysłał ci wiadomość SMS o dziwnej treści. Możliwe, że czasem połączenia z konkretnego numeru powtarzały się, nasilały zjawisko spamu. Pewnie denerwowałeś się, irytowałeś, koniec końców może odbierałeś, wchodziłeś w dyskusję z telemarketerem, a może słyszałeś jedynie głuchą ciszę lub trzask odkładanej słuchawki. Każdy z tych scenariuszy jest do bólu prawdziwy i zdarza się na co dzień tobie, twojej mamie, tacie, bratu, siostrze czy babci i dziadkowi. Niestety, zwłaszcza dla osób starszych jest to pewne sidło niebezpieczeństwa – wszak oni właśnie są najbardziej kojarzeni z grupą ryzyka – to starszych ludzi najłatwiej oszukać, zmanipulować, bo często nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś może chcieć ich krzywdy i ktoś zechce wykorzystać ich dobroć i łatwowierność. Właśnie dlatego – szerz wiedzę o spamie telefonicznym! Nie tylko wśród najbliższych kręgów, ale również korzystaj z wyszukiwarki, do której możesz wrzucić nękający cię numer telefonu, a następnie na forum masz możliwość wypowiedzenia się co do doświadczenia z tym numerem.

Jest to najlepszy sposób na szerzenie informacji dalej. Gdy nie odbierasz telefonu, również nie przykładasz się do spamu – im dłużej, im więcej razy nie odbierzesz od spamerskiego numeru, tym szybciej zaczniesz utwierdzać telemarketerów w przekonaniu, że twój numer jest nieaktywny. Wkrótce spam się zmniejszy, a jeśli sytuacja ta potrwa wystarczająco długo – może dopiero za kilka lat ktoś będzie próbował się do ciebie dodzwonić. To jednak złudna nadzieja – najpierw musisz powalczyć trochę z samym spamem i uświadamiać również inne osoby, które nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa.

Na przykład numer 799608521 został odnotowany jako jeden z najbardziej spamujących numerów komórkowych. Za pomocą wyszukiwarki dowiedzieliśmy się o nim szeregu informacji, które utwierdzają nas w przekonaniu, że nie należy odbierać od obcych numerów, a jedynie blokować.

Podany wyżej numer na forach internetowych zajmujących się weryfikacją numerów widnieje jako numer komórkowy sieci Orange Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo bankowe związane z Alior Bank. Numer ten został oceniony negatywnie przez większość użytkowników. Był wyszukiwany aż 18912 razy, ostatnie wyszukiwanie miało miejsce zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy czytamy, między innymi: „Głuchy telefon”, „Odbieram i cisza”, „Próba wyłudzenia informacji i nachalnej sprzedaży, pożyczki.”, „Namolny, koniecznie chciał, abym potwierdziła moje dane”, „Wielokrotne głuche telefony”, „Oszustwo Alior Bank!!! Podszywa się pod pracownika banku!”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *