699822959 wydzwania cały czas?

699822959

Wiele rzeczy nas denerwuje. Czasem jest tak, że złość przychodzi nam bardzo łatwo, nie wiemy w zasadzie, co spowodowało irytację i potem żałujemy wybuchu gniewu czy agresji. Jednak czasem są konkretne powody, przez które wpadamy w rozzłoszczenie, czujemy się sfrustrowani i zirytowani. Takim powodem może być na przykład telefoniczny spam – czyli wydzwanianie do ciebie przez obce numery, zajmowanie twojego drogocennego czasu, próby naciągania lub oszustwa, bezsensowne rozmowy i wyłudzanie twoich danych osobowych. To wszystko jak najbardziej może irytować. A czy wiesz, jak uniknąć powtarzającego się schematu, w którym jesteś napastowany przez obcych ludzi drogą telefoniczną? Jeśli nie, przeczytaj kilka słów od nas.

Na podstawie jednego z najbardziej spamujących w ostatnim czasie numerów, pokażemy ci, że jest możliwe, aby zapobiegać niechcianym rozmowom telefonicznym. Czasem niektóre numery należy blokować – które? Właśnie tę kwestię chcemy omówić.

Numer 699822959 jest numerem sieci Netia. Został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z badaniami. Jak dowiedzieliśmy się takich informacji? To bardzo proste. Jeżeli chcesz mieć dostęp do wielu źródeł, wystarczy wpisywać nękający numer w Googlach. Wtedy zobaczysz wiele stron, w których był on wpisywany. Jeżeli chcesz poznać jednak konkretną stronę, która sprawdzi się jako wyszukiwarka numeru, polecamy ci takie strony jak: nieznany-numer lub /ktoto.info. Na takich stronach masz dostęp do oceny danego numeru, do sekcji komentarzy, widzisz też, jak wiele osób wyszukiwało już ten numer i jaką ma reputację. Na stronie nieznany-numer czytamy, że reputacja numeru 699822959 jest negatywna. Jest aż 36 komentarzy, a liczba wyszukiwań tegoż numeru to aż 8183. Oznacza to, że tyle osób już próbowało namierzyć, podobnie jak my, skąd osoba ukrywająca się za tym numerem dzwoni i jakie ma intencje. W dziale komentarzy, czytamy: “Próba wyłudzania danych. Niby “bezpłatne” badania.

Jednak w tle słychać odgłosy jak z infolinii. Co więcej podają się za diagnostykę medyczną, próbując się podszyć pod centrum medyczne diagnostyka”, “”Konsultantka się nie przedstawiła. Pyta o dane wrażliwe. Mało tego! Wie, w jakim mieście mieszkam!”, “Na prośbę o podanie strony www, bo nie mogę ich znaleźć w internecie, dziewczyna rozłączyła się bez słowa” czy “Darmowe badania płuc dla osób 40+. Pani się nie przedstawiła i rozłączyła się bez słowa jak powiedziałem, że mam mniej niż 40 lat.”, a także: “Wyłudzają tylko dane osoby, do której dzwonią, pani bardzo opryskliwa, jak o coś zapytać, to się rozłączają.”

Wszystkie te komentarze są niezwykle pomocne, więc jeśli od dziś też chcesz korzystać z takiego serwisu, pamiętaj o pisaniu komentarzy na temat nękających numerów! To bardzo dobre ostrzeżenie dla reszty internautów, sprawdzających numery telefony. Tak łatwo o tragedię – wszak oszustwa na większą skalę nadal mają miejsce. Jednak aby zmniejszyć możliwość oszukiwania ludzi, wszyscy musimy zacząć o to dbać. Sprawdzaj numery, reaguj, komentuj, oceniaj.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *