503221550 jest natarczywy?

503221550

Smartfony to urządzenia, które towarzyszą nam na co dzień. Dzięki nim możemy bez problemu sprawdzić pogodę, zadzwonić do przyjaciela zza oceanu, utworzyć spotkanie video online. Są niezwykle użyteczne, stały się naszymi codziennymi pomocnikami, bez których ciężko nam funkcjonować. Nie dostrzegamy wad telefonu, bo tak bardzo przydaje nam się niemal w każdej chwili naszego życia! Gdy podróżujemy, nie musimy już drukować biletów. Oszczędzamy papier, a bilet trzymamy w telefonie. Nie musimy podróżować z tradycyjną mapą, bo nawigacja w telefonie wskazuje nam drogę. Nie musimy kupować książki kucharskiej, ponieważ przepisy są na wyciągnięcie ręki w naszym smartfonie. Ba, jeden przepis – jest ich mnóstwo! W Internecie mamy ich do wyboru do koloru. Nie musimy martwić się również o budzik, odtwarzacz muzyki czy kalendarz. Wszystkie te funkcje posiada nasz telefon, a w zasadzie nasz mały, przenośny komputerek. Bo jak inaczej nazwać tak niesamowicie inteligentne i intuicyjne urządzenie?

No właśnie, przez wielość funkcji telefonów komórkowych i fakt, że rzeczywiście znacznie ułatwiają one nasze codzienne bytowanie, nie widzimy szeregu wad, jakie posiadają. No, zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co nie podoba ci się w użytkowaniu telefonu? I nie mówimy tu o YouTubie, który wyłącza się w momencie, gdy wychodzimy z piosenki, która nie może lecieć w tle (no dobra, poza kontem premium oczywiście)! Mówimy o kwestiach znacznie poważniejszych, takich, które nie dość, że denerwują, to wpływają również na nasze bezpieczeństwo. Co mamy na myśli?

Chodzi, między innymi, o spam telefoniczny, który, niestety, chronicznie powtarza się, męczy, irytuje i sprawia, że tracimy zaufanie do obcych numerów. Co zrobić, aby ograniczyć to niekorzystne dla nas działanie?

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na niepodawaniu własnych danych wszędzie. To znacznie ograniczy kontaktowanie się z nami przez telemarketerów i oszustów. Po drugie nękające numery warto sprawdzać na stronach takich jak nieznany-numer lub ktoto.info, gdzie po wpisaniu danego numeru do wyszukiwarki, dostaniemy o nim wiele naprowadzających informacji, które pomogą nam podjąć w przyszłości odpowiednią decyzję przed odebraniem nieznanego połączenia.

Na przykładzie numeru 503221550 pokażemy wam, jakich informacji można zasięgnąć przez wyszukiwarkę. Wpisując podany wyżej numer na stronie nieznanego numeru dowiadujemy się, że wiadomości na temat tegoż numeru szuka w tym samym czasie czternaście innych osób! Oprócz tego widzimy, że 33 osoby oznaczyły go jako numer nękający, a przez 7 jako niebezpieczny. 17 osób zaznaczyło, że jest neutralny. W komentarzach czytamy: „Wydzwania i usiłuje wyłudzać dane.”, „Odmówiłem potwierdzenia tożsamości, podawał się za Pekao SA, powiedziałem mu, że nie rozmawiam z bankami w rozmowach przychodzących.”, „Głuchy telefon”, „Spam z banku, nie odbierać, kredyty” i wiele, wiele innych. Na wykresie widzimy, że numer ten jet najbardziej aktywny między 14 a 18. Uważajcie na siebie i bądźcie czujni. Gdy ktoś nęka was telefonami – po prostu wpisujcie kombinację liczb w wyszukiwarce. To uratuje was i innych.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *