571874237 awansowa w rankingu

571874237

Czy ty też marudzisz, bo po raz tysięczny dzwoni do ciebie telemarketer z durną propozycją kupna, przedłużenia umowy lub zaciągnięcia szybkiego kredytu? Oj, tak, wielu z nas zmaga się ze zjawiskiem spamu telefonicznego. Nie jest to nic przyjemnego, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy z tym walczyć i zwyczajnie tego unikać. Aby zmniejszyć ryzyko wydzwaniających telemarketerów lub głuchych telefonów, wystarczy, że ograniczysz podawanie swoich danych w sieci. Nie rozdawaj na prawo i lewo swojego numeru telefonu – to podstawa. Potem bardzo łatwo cię namierzyć i zasypywać telefonami. A wtedy już o krok od naciągactwa i wyłudzania danych osobowych. Nieważne, że rozmawia z tobą przemiła konsultantka lub przyjemny konsultant. Pamiętaj, że chodzi o twoje bezpieczeństwo – ograniczenie podawania danych, a najlepiej nieodbieranie połączeń od nieznanych numerów jest wręcz wskazane!

Dlaczego? Jest to zwyczajnie niebezpieczne. Chcemy podać ci dziś jeden z numerów, który może odpowiadać za spam i – być może – kiedyś natknąłeś się na niego, bo do ciebie również wydzwaniał. Pamiętaj, że telefony, które dzwonią, a po odebraniu nikt się nie odzywa, są tak zwanymi głuchymi telefonami. To zjawisko polegające na zbieraniu informacji o twoim numerze – czy jest aktywny, czy należy do kobiety, czy mężczyzny. W momencie gdy odbierasz potwierdzasz, że jesteś numerem aktywnym. W związku z tym zostajesz odnotowany w systemie i jesteś zawalany serią obcych połączeń.

Specjalnie dla ciebie sprawdziliśmy jeden z namolnych numerów telefonów, który był sprawdzany w wyszukiwarce nieznany-numer aż 12538 razy, z czego ostatnie wyszukiwanie miało miejsce zaledwie parę sekund temu. Ów denerwującym numerem jest numer następujący: 571874237, zarejestrowany jako numer komórkowy w sieci Orange Polska. Reputacja tegoż numeru jest oceniona przez większość użytkowników jako negatywna, a liczba komentarzy na temat doświadczeń z tym numerem wynosi aż 70. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę to, że zazwyczaj w takich domenach spotykamy się z liczbą około 20 komentarzy na temat danego numeru telefonu.

Wskazujemy kilka przykładowych komentarzy, z których można naprawdę wiele dowiedzieć się na temat nękającego nas numeru: „Połączenie zostało zablokowane przez Android jako spam.”, „Kobieta dzwoni, że zakwalifikowałem się na darmowe kapsułki na stawy i kręgosłup. Na pytanie, skąd ma mój numer telefonu, rozłączyła się. Jak oddzwaniam, nie odbiera.”, „Dzwonią nawet na numer w taryfie DATA (czyli niesłużący do rozmów telefonicznych, wręcz niezainstalowany w urządzeniu głosowym). Już samo to jest podejrzane i świadczy o wybieraniu rozmówców „na oślep.”, „Głuchy telefon”, „Próba wyłudzenia danych”, „Próba wyłudzenia adresu zamieszkania”, „Scam z darmowymi przyznanymi kapsułkami na stawy, próba wyłudzenia adresu”, „Oszuści”.

Jak widzisz, z sekcji komentarzy można zebrać naprawdę dużo informacji na temat danego numeru. Zaglądaj do nich, ale sam także komentuj, oceniaj – niech informacje o oszustach niosą się, ostrzegajmy się wzajemnie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *