790501501 warto sprawdzić

790501501

Smartfony stały się naszym nie tylko błogosławieństwem, ale i udręką. Narzucający się wszechobecnie spam telefoniczny potrafi wyprowadzić z równowagi, wszak ile połączeń od obcych numerów można odebrać? A… próbowałeś nie odbierać? No właśnie. Może czas spróbować! Czy wiesz, że odbierając połączenia od nieznanych numerów, narażasz się na ryzyko zjawiska, tak zwanego, głuchego telefonu? To sytuacja, w której odbierasz połączenie od nieznanego numeru, a po drugiej stronie słuchawki jest tylko głucha cisza i następuje rozłączenie. Jest to zbieranie informacji, czy twój numer jest aktywny. W momencie, gdy odzywasz się i mówisz: „Halo”, zostajesz zapisany do bazy jako numer aktywny. To właśnie zwiększa ilość ofert do ciebie wysyłanych i proponowanych przez telemarketerów.

Wiemy jednak, że czasem ciężko jest nie odebrać, dlatego decydujemy się na przyciśnięcie zielonego przycisku: „Odbierz.” Możliwe, że prowadzisz firmę lub bardzo towarzyski tryb życia i zwyczajnie odbierasz od obcych numerów, bo nie masz pojęcia, czy to czasem nie klient lub stary znajomy sprzed kilku lat. Jeśli nie masz włączonej funkcji, która filtruje spam i informuje cię: „podejrzenie spamu”, to rzeczywiście, nie pozostaje ci nic innego jak odbierać każde połączenie. Ale wobec tego powinieneś pamiętać o korzystaniu z takich stron, jak: nieznany-numer, ktoto.info, nieznanynumer, odebrac.pl. W tych domenach bez problemu sprawdzisz, jakie intencje mógł mieć twój rozmówca wobec ciebie, jak oceniany jest jego numer (jaką ma reputację), a także ile osób wyszukiwało go w ten sposób i jakie są doświadczenia osób, które również odbierały połączenia z tego numeru.

Dla przykładu chcemy zobrazować wam, czego dowiedzieliśmy się o jednym z najbardziej spamujących numerów: 790501501 na stronie nieznany-numer. Pierwsze informacje, jakie znajdujemy na tej stronie, są podkreślone na żółto zdania, iż jest to numer komórkowy związany z siecią Play i, że został on zidentyfikowany jako spam związany z tą właśnie siecią komórkową. Ten numer był sprawdzany aż 16103 razy, a jego reputacja została oznaczona przez większość użytkowników jako „negatywna.” Wyszukiwany ostatni raz był zaledwie parę sekund temu.

W dziale komentarzy (których jest całkiem sporo) czytamy: „To już kolejny nr Play, dzwonią kilka miesięcy przed ukończeniem umowy. Takie numery blokuję.”, „Nieważne, czy to numer oficjalny, czy nie. Sam fakt, iż ich proces weryfikacji polega na pytaniu o hasło do konta jest po prostu chory i niebezpieczny sam w sobie. W przypadku, gdy hasła nie pamiętasz, proszą o inne dane personalne, jak między innymi PESEL oraz adres zamieszkania. Takich praktyk powinno się unikać za wszelką cenę. Jeśli potrzebujecie przedłużyć umowę, to róbcie to ze strony Play. Osoby z centrali sami nic więcej nie robią niż kliknięcie za ciebie kilku przycisków z tego co zauważyłem osobiście.”, „Cisza i się rozłącza.”, „Natrętny telemarketer…nie odbieram, bo od miesięcy nęka.”, „Play, zaspana kobieta, zwolnić ją natychmiast.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *