585554302 znowu nadaje

585554302

Czy ty również posiadasz własny telefon komórkowy? Ba, pytanie. Takie można było zadać jakieś dwadzieścia lat temu i może wtedy nie byłoby uznane za śmieszne. Jednak teraz nie pozostaje nic innego jak wybuchnąć śmiechem – telefon posiada niemalże każdy! I co więcej – nikogo to nie dziwi. Telefony stały się podstawowym elementem naszego codziennego wyposażenia, zatem użytkowanie ich jest całkowicie naturalną rzeczą. Jesteśmy zresztą zachwyceni możliwością używania ich – przecież coraz częściej widzimy młodych ludzi, zapatrzonych w ekrany swoich smartfonów. Jadąc komunikacją miejską nie sposób nie dostrzec, że większość pasażerów kieruje swój wzrok nie na to, co za oknem, tylko właśnie na ekrany telefonów. A czy jesteśmy świadomi zagrożeń i wad, jakie niesie za sobą bycie użytkownikiem smartfonów? No właśnie, niekoniecznie. Chyba czas pomówić o tej niewygodnej prawdzie.

A zatem – jakie są te wady? Czy chodzi o to, że telefony nas tak silnie uzależniają, że nie potrafimy bez nich normalnie funkcjonować? To również jest dobrym tematem do rozważań, ale nie na dziś. Chcemy rzucić światło na problem spamu telefonicznego, który bardzo rozpowszechnił się w ostatnim czasie. Czy ty też zauważyłeś, że co i rusz wydzwania do ciebie obcy numer? Tak, to strasznie denerwujące odbieranie takich połączeń i słuchaniu telemarketerów lub głuchej ciszy po drugiej stronie. Co zatem możemy zrobić, aby ograniczyć wydzwanianie do nas obcych numerów?

Na początek – przestań podawać wszędzie swoje dane osobowe. To przez to, że tak często je udostępniasz, tak łatwo potem cię namierzyć. Poza tym staraj się nie odbierać lub – jeśli już koniecznie musisz odebrać – zgłaszać konkretne numery, pisać opinie na odpowiednich stronach do tego przeznaczonych. Mamy tu na myśli domeny takie jak: ktoto.info czy odebrac.pl, a także nieznany-numer. To właśnie na nich bez problemu odnajdziesz męczący cię numer, możesz napisać o nim kilka zdań ku przestrodze pozostałych internautów. Dla przykładu sprawdziliśmy dla ciebie jeden z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. Numer 585554302 jest numerem stacjonarnym, należącym do strefy komunikacyjnej miasta Gdańska. Został on powiązany z potencjalnym oszustwem na ankiety. Do tej pory numer ten wyszukiwany był już aż 2464 razy! Możesz wyobrazić sobie zatem, z jak ogromną skalą problemu się mierzymy!

Reputacja numeru została oznaczona przez użytkowników jako „negatywna”, a w komentarzach czytamy: „Oszustwo. Wyłudzanie danych osobowych!”, „Ankieta na temat podatków”, „Próba wyłudzenia danych osobowych: najpierw informuje, że ankieta anonimowa, a potem zaczyna wypytywać o dane prywatne. Nie odbierać.”, „Jakaś ankieta, kolejny numer na czarną listę”, „Nęka od rana.” Jak widzisz, już z sekcji samych komentarzy, można dowiedzieć się wielu cennych informacji, nie zapominaj, że ty też możesz dodać od siebie uwagi na temat danego numeru. Bardzo pomoże to innym użytkownikom i uwierzytelnisz już krążącą w Internecie opinie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *