662300169 dobija się do ciebie?

662300169

Czy ty też chciałbyś w końcu odetchnąć ze spokojem, że nie wydzwania do ciebie żaden obcy numer, nikt nie zakłóca twojego relaksu, czasu tylko dla ciebie, a także chciałbyś, by przychodzące wiadomości SMS-owe z podrzuconymi linkami, w które każą ci kliknąć, po prostu zniknęły? Oj tak, to z pewnością byłaby idylla. Bo przecież telefony od nieznanych numerów męczą, nie dają spokoju, a czasem, gdy odbierzesz, słyszysz głuchą ciszę lub nagle odzywa się konsultant, który próbuje wcisnąć ci nowe meble, fotowoltaikę, udział w loterii, zaciągnięcie kredytu w banku, a wiadomości SMS są przesycone komunikatami, typu: „Twoja paczka nie zostanie doręczona, jeśli nie uiścisz brakującej wpłaty.” Automatycznie zaczynasz główkować, czy ostatnio coś zamawiałeś i czy płaciłeś od razu przez internet. Jak widzisz, oszustów i naciągaczy nie brakuje, a walczyć z tym wszystkim musisz… ty sam. Ale mimo że sam, to musisz wiedzieć, że masz wsparcie. Może zacznijmy od początku, bo zapewne już trochę pogubiłeś się, o co w tym wszystkim chodzi.

Przede wszystkim pamiętaj o jak największym ograniczeniu odbierania nieznanych połączeń. Jeśli twoja praca nie polega na odbieraniu telefonów od potencjalnych klientów, to nie masz się czym martwić – po prostu odrzucaj lub ignoruj takie połączenia. Po jakimś czasie system zacznie cię pomijać, bo będzie wiedział, że nie ma czego u ciebie szukać – i tak nie odbierzesz telefonu. W ten sposób możesz realnie zmniejszyć zjawisko spamu telefonicznego.

Po drugie, aby nie zwiększać szans spamu, nie podawaj danych osobowych zawsze i wszędzie – to ważne, bo często z rozpędu, przy wpisywaniu do każdego newslettera, czy innych stronach, podajemy od razu wszystkie nasze dane, łącznie z numerem telefonu. Właśnie to jest zgubne! Im częściej udostępniamy coś tak osobistego, tym częściej jest to wykorzystywane przeciw nam. Uważaj. I ostrzeż bliskich, zwłaszcza starszych, którzy najczęściej nie zdają sobie sprawy z konsekwencji związanych z odbieraniem od nieznanych numerów. Swoją dobrocią i – niestety – naiwnością są w stanie uwierzyć w najgorszą, najobrzydliwszą manipulację.

Właśnie dlatego chcemy naświetlić wam, że powinno się również wpisywać poszczególne obce numery do sieci – aby móc je zidentyfikować, podzielić się doświadczeniami związanymi z danymi numerami, ale również, aby samemu ocenić dany numer (czy jest on niebezpieczny, irytujący, a może neutralny). Pokażemy wam, jak wiele można dowiedzieć się o jednym numerze, wpisując go do wyszukiwarki.

Numer 662300169 to numer komórkowy w sieci T-Mobile Polska, który został zindetyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z umową na telefon. Numer jest oceniany przez użytkowników głównie jako negatywny. Był wyszukiwany aż 9182 razy i w sekcji dyskusyjnej na jego temat pojawia się aż 35 komentarzy. Przytaczamy kilka z nich: „Automat – spam”, „Automat, ponoć kończy mi się umowa na telefon, a to nieprawda.”, „Spam”, „Po nieodebraniu wysyła wiadomości głosowe”, Automat z próbą oferowania umowy na telefon. To powinno być karalne takie nękanie ludzi”, „Nieznany numer, który wysyła mi nagranie głosowe.”, „Jakiś natręt”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *