530171183 wydzwania cały czas?

530171183

Smartfony z dnia na dzień z najbardziej użytecznych urządzeń stały się najbardziej irytującymi narzędziami, a wszystko za sprawą rozpowszechniającego się spamu telefonicznego. Spotyka cię to albo codziennie, albo kilka razy w tygodniu, a może raz na miesiąc. Jednak cię dotyka, masz tego świadomość i uznajesz, że jest to zdecydowanie męczące. Nie wiesz już, czy lepsza jest taktyka odbierania telefonu, czy całkowite ignorowanie. Gubisz się w tym, bo ciągle to do ciebie wraca. Chciałbyś, żeby wszelcy telemarketerzy odpuścili sobie, dali ci spokój i żebyś nie musiał się stresować tym, czy powinieneś odebrać, czy nie. Czasem wygrywa w nas natura spłoszonego introwertyka, który jedyne, o czym marzy, to o braku kontaktu z ludźmi, jeśli jest to całkowicie nadprogramowe. Czasem jednak jesteśmy przekonani, że może to nasz stary znajomy odzywa się po latach i dzwoni z obcego numeru, a może zwyczajnie czekamy na ważny telefon, którego nie mamy zapisanego w książce kontaktowej – wtedy też nastawieni jesteśmy na odebranie każdego połączenia, jakie przyjdzie.

Niestety, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tak naprawdę powinniśmy unikać odbierania telefonu – zazwyczaj ktoś dzwoni do nas nawet nie z konkretną ofertą konsumencką, ale jest to celowe działanie – sprawdzenie, czy nasz numer jest numerem „aktywnym” – a więc czy jesteśmy użytkownikami, którzy odbierają obce połączenia, czy nasz numer działa, czy nie należy do nikogo. I odbierając, potwierdzamy, że jesteśmy aktywni. Wtedy możemy spodziewać się, że spam będzie powtarzał się częściej. Wszak sami do tego doprowadziliśmy.

Na podstawie numeru 530171183 pokażemy wam, że oprócz nieodbierania, blokowania numerów, należałoby jeszcze weryfikować je w Internecie; tak, to najszybszy sposób na sprawdzenie, czy inni też doświadczyli nękania ze strony tego numeru, czy jest to numer spazmujący. Oprócz tego, że sami uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytania, będziemy mogli też sami podzielić się swoimi doświadczeniami, puścić je w świat. Tym samym pomożemy innym osobom, które będą chciały sprawdzić ten podejrzany numer.

Numer 530-171-183 okazuje się być numerem komórkowym, zarejestrowanym w sieci Play. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane właśnie z siecią Play. Użytkownicy oceniają go głównie jako numer „negatywny”. Liczba wyszukiwań tegoż numeru to aż 15107, ostatnio został wpisany w wyszukiwarkę zaledwie kilkanaście sekund temu.

W dziale komentarzy, z którego możemy wynieść najwięcej szczegółowych informacji, bo ludzie bardzo dokładnie opisują rozmowy z danymi numerami, czytamy, między innymi: „Głuchy telefon”, „Baba niby z Play, a chce sprzedać ubezpieczenia”, „Niby Play, a wciskają jakieś ubezpieczenia i kobieta dzwoniąca jest bardzo natrętna, skoro mówię, że nie, bo mnie to nie interesuje, to wydzwania po parę razy dziennie.”, „Po odebraniu słychać było jedynie odgłosy z biura. Zaraz potem dzwoniący się rozłączył”, „Kobieta z Play z ofertą z ubezpieczenia”, „Gdy oddzwaniam podaje, że taki numer nie istnieje.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *