483890533 męczy połączeniami od rana?

483890533

Znasz to uczucie, gdy znów dzwoni do ciebie nieznany numer i nie wiesz, czy lepiej jest odebrać, czy może zignorować te męczące połączenia? Chciałbyś rzucić słuchawką lub odebrać i krzyknąć: „Dajcie mi w końcu spokój!!!” – jednak tego nie robisz. Posłusznie odbierasz, czasem rozmowę rozpoczyna przeuroczy telemarketer, czasem spotykasz się z ciszą i dźwiękiem rozłączania, jeśli ktoś mówi, wysłuchujesz, odpowiadasz, że nie jesteś zainteresowany, rozłączasz się. Jeśli spotykasz się z ciszą, myślisz: „Hm, pewnie pomyłka”, więc nie przejmujesz się za bardzo. Masz to w nosie. Przechodzisz nad tym do porządku dziennego. A potem, za dzień lub dwa, dzwonią znów. Tak to właśnie działa – spam telefoniczny. I nie zdajesz sobie sprawy, a sam go prowokujesz – podawaniem swoich danych osobowych zbyt często i zbyt ochoczo, a także samym tym, że decydujesz się podnieść słuchawkę, mimo że wyświetla ci się zupełnie obcy numer! Nie tak to powinno wyglądać! Czy wiesz, że aby zmniejszyć zjawisko spamu telefonicznego powinieneś przede wszystkim ograniczyć podawanie danych, ale także – co najskuteczniejsze – stopniowo przestać odbierać takie połączenia? Oj, tak! Nieodbieranie ma wielką moc. „Głucha cisza”, którą opisaliśmy powyżej, jest działaniem w pełni zamierzonym – w ten sposób sprawdzany jest twój numer i odnotowywany jako aktywny, jeśli odbierasz połączenia od nieznanych. Czy teraz już rozumiesz, dlaczego powinieneś nie odbierać obcych telefonów?

Poza tym ważne jest weryfikowanie poszczególnych numerów w sieci. Pomoże ci to nie tylko w sprawdzeniu, kto mógł ukryć się pod danym numerem, ale również sprawdzisz, czy twoje doświadczenia z danym numerem się pokrywają z doświadczeniami innych, a co więcej – będziesz mógł pomóc innym, dodając również własną opinię na temat poszczególnych numerów. Nie zaniedbuj tego, to może być potem zbawienne dla innych osób, które próbują ustalić, kto i dlaczego kryje się za danym numerem. A potem, jeśli sytuacja tego wymaga – blokować takie połączenia. Pomyśl zwłaszcza o osobach starszych, które są najbardziej narażone na ryzyko oszustwa, naciągactwa i manipulacji przez telefon. Nie zamykaj oczu na ten problem. Metoda na wnuczka czy policjanta nadal jest z powodzeniem stosowana przez oszustów telefonicznych.

Na podstawie numeru 483890533 pokażemy wam, jak wiele możesz dowiedzieć się, gdy wpiszesz go w wyszukiwarce. My dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny należący do strefy numeracyjnej RADOM. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z wyłudzeniem danych osobowych. Numer został oceniony przez użytkowników jako negatywny, zatem jego reputacja jest negatywna. Był wyszukiwany aż 4942 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W komentarzach czytamy: „Naciągacze, blokować, nie odbierać”, „Wyłudzanie danych osobowych oznaczyć jako spam. Pan przedstawiciel pytał o zdarzenie wypadku w ostatnich 3 latach”, „Spam. Nie chcę podawać nazwy firmy, z której dzwoni”, „Pani się przedstawiła jako Anna Traczyk, odzyskiwanie odsetek od kredytów czy jakoś tak, potem pytała, czy mam obecnie jakieś kredyty.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *