500410225 dzwoni a nie wiesz kto to?

500410225

Czy ty też padłeś ofiarą spamu telefonicznego? Biorąc pod uwagę częstotliwość tego zjawiska, jest to wysoce prawdopodobne! Nic dziwnego, że masz zatem dość odbierania połączeń od obcych numerów. Przestałeś już im ufać i przez to ostatnio odrzuciłeś połączenie od starego znajomego, który natychmiast napisał ci w SMS-ie, kim jest i że chce się z tobą skontaktować? No, właśnie! Może to dobra strategia, by porozumieć się z bliską osobą, dzwoniącą z obcego numeru. Bo samo odbieranie nieznanego połączenia jest jednak ryzykiem, wiąże się z niebezpieczeństwem i często mamy już wahanie – odebrać, nie odebrać, czy to znowu ci irytujący telemarketerzy? Jeśli tak, ciężko jest nam się pogodzić z tym, że znów czegoś od nas chcą! Znów przedstawiają nam swoją denerwującą ofertę handlową! Ale dlaczego? Skąd oni mają mój numer? No, właśnie… często nie zdajemy sobie sprawy, że to my jesteśmy powodami, dla których nasz numer pływa pomiędzy nieznanymi ludźmi, przez co później zakłócany jest nasz spokój.

Podajemy swój numer nadmiernie – w newsletterach, podczas zakupów internetowych, podczas logowania się. Ograniczajmy to – nie musimy zawsze podawać swojego numeru telefonu. Zamiast tego podaj maila – i to też najlepiej stworzonego do takich właśnie celów konsumpcyjnych. Dzięki temu unikniesz nadmiernego spamu, zarówno w twojej skrzynce pocztowej, jak i przez telefon. Pamiętaj, że to tylko jeden ze sposobów.

Radzimy przede wszystkim – nie odbieraj. Nawet, kiedy odbierasz i spotykasz się z głuchą ciszą w słuchawce, może to oznaczać, że padłeś ofiarą spamu, a nie, tak jak zapewne myślisz: „Ach, pomyłka.” „Głuchy telefon” to zjawisko, polegające na tym, że po odebraniu przez nas telefonu, słyszymy głuchą ciszę i jedynie dźwięk przerwanego połączenia. W taki sposób boty sprawdzają, czy nasz numer jest aktywny. Jeśli odbieramy, tym samym dajemy znać, że owszem, jest aktywny – a to automatycznie oznacza zwiększenie zjawiska spamu telefonicznego. Teraz to dopiero będą wydzwaniać!

Właśnie dlatego radzimy – nie odbieraj. To lepsze i bezpieczniejsze dla ciebie. Jeśli jednak, z różnych względów, musisz odbierać, nie zapominaj o odwiedzaniu takich stron, jak: nieznany-numer, numerytelefonu, odebrac.pl, ktoto.info. Właśnie one służą do identyfikowania różnych danych na temat męczącego nas numeru. Chociażby numer 500410225 to numer komórkowy w sieci Orange Polska, który został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Orange – według portalu nieznany-numer. Według tej domeny, ocena tegoż numeru została oznaczona przez większość użytkowników jako irytująca, a liczba wyszukiwania przekroczyła 40565 – co oznacza, że jest to ogromna skala problemu. Ostatnie wyszukiwanie miało miejsce zaledwie parę sekund temu.

W komentarzach czytamy, między innymi: „Ankieta Orange”, „Nękający”, „Nie odbierałam, zaczął od wczoraj dzwonić”, „Automat Orange – nękający”, „Odrzuciłam go”, „Podejrzany numer.” Jak widzisz, sekcja komentarzy może szybko pokazać ci, jaki jest rzeczywisty problem z danym numerem.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *