781152915 w nieodebranych połączeniach?

781152915

Spam telefoniczny dosięga niestety coraz więcej osób. Nic dziwnego, nasze dane są jak otwarta księga – podajemy je, gdzie tylko się da. Podczas internetowych wpisów, podczas zapisywania do newslettera czy podczas logowania do sklepu internetowego… Co powinniśmy z tym zrobić? Czy jest słusznym podawać swoje dane na tak szeroką skalę? Odpowiadamy – nie, nie jest. Powinieneś tego zaprzestać. Możesz zamiast numeru telefonu, podawać adres e-mail – i to taki oddzielny, założony właśnie do celów konsumpcyjnych. Zobaczysz, że wówczas spam będzie cię dotykał o jakieś 50% mniej. Zacznij od ograniczania podawania swoich danych. To rada numer jeden. Jaka jest druga? Nie odbieraj od nieznanych numerów – zwyczajnie. Jeśli nie chcesz paść ofiarą spamu, nie odbieraj od nieznanych osób. Proste? Dla niektórych jednak ciągle za trudne.

Ze względu na charakter swojej pracy lub przez to, że pracują na starszych telefonach, na których niestety nie mają opcji wyświetlania się informacji: „Podejrzenie o spam” podczas połączenia od nieznanego numeru, wciąż pozwalają sobie odbierać połączenia. Czy to słuszne? Oczywiście, że nie! Jedynie nie odbierając telefonu, jesteś w stanie realnie zmniejszyć doświadczania spamu telefonicznego. Dlaczego? Bardzo często nieznane numery dzwonią do ciebie tylko po to, by odnotować, czy jesteś numerem aktywnym. Jest to zjawisko, tak zwanego: „głuchego telefonu.” Ktoś dzwoni do ciebie, ty odbierasz, po czym słyszysz trzask słuchawki, choć ledwo zdążyłeś powiedzieć: „halo.” To właśnie to – jest sprawdzane, czy podnosisz słuchawkę. Skoro odbierasz, twój numer należy do aktywnych. Kolejny wniosek? Do tego numeru można wysyłać oferty handlowe – i dlatego spodziewaj się, że zostaniesz zalany falą niechcianych połączeń. Sam jesteś tego sprawcą.

Bardzo ważne w walce ze spamem telefonicznym jest, aby sprawdzać nieznane numery w sieci. Te, które nas męczą, prześladują, irytują, nadużywają naszej cierpliwości – wpisuj je w internet, w wyszukiwarkę i wchodź na domeny typu: odebrac.pl, ktoto.info, nieznane-numery, numerytelefonu. Właśnie na tego typu stronach znajdziesz odpowiednio dużo informacji na temat nękającego cię numeru i sam będziesz mógł podzielić się doświadczeniami, jakie miałeś z tym numerem.

Na przykład natrętny w ostatnim czasie numer 781152915 to numer komórkowy w sieci Plus, który został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z ankietą – według portalu nieznany-numer. Numer został oceniony przez większość użytkowników jako numer negatywny. Wyszukiwany był aż 6946 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu – czy samo to nie wskazuje na ogromną skalę problemu?

W komentarzach, których jest przeszło 30, czytamy: „Ankieta, zadzwonili do mojej mamy, na moje pytania kto i po co, cisza, kontynuowali z mamą aż w końcu sprawdziłam numer i jej pokazałam, kto to. Rozłączyła się, ale wierzyła, że to pewnie szczery ankieter i chciała dać mu zarobić. Ostrzegłam ją przed takimi telefonami.”, „Ankieterzy, wyłudzanie danych.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *